Connect with us

Uudised

Suguvõsauurijad otsivad meremeeste jälgi

Hiiumaa suguvõsauurijate ühendus kutsub huvilisi laupäeval Sõrule osa saama Bruno Pao ettekandest, milles ta tutvustab allikaid meremeeste elusaatuse uurimisel. Sõru muuseumi juhataja Helve Russak räägib teema lahti oma muuseumi kollektsiooni näitel.
Sündmus leiab aset laupäeval, 27. aprillil Sõru muuseumis algusega kell 11.
Hiiumaa suguvõsauurijad on avaldanud huvi meremeeste elusaatuse uurimise vastu korduvalt. Parimaks ettekandjaks on ikka peetud Hiiumaal sündinud saarlasest mereajaloolast Bruno Paod. Sel korral pidas Pao hiidlaste pakutud kohtumisaega ainuvõimalikuks.
Kuna pea igas hiiu peres või suguseltsis leidub meremehi, siis on nende elutee uurimise teema huvipakkuv paljudele. Pao loengupaigaks valitud Sõru muuseum on aga kõige rikkalikuma merendusalase koguga muuseum saarel.
Helve Russak kõnelebki meremeeste elusaatuse uurimisest Sõru muuseumi kollektsiooni näitel. Bruno Pao räägib lahti, milliseid allikaid meremeeste elutee uurimisel kasutada saaks ehk kust, mida otsida ja mida leida võib.
Ettevõtmise algataja on Eesti Genealoogia Seltsi (EGeS) Hiiumaa osakond, mis tegutseb saarel 2007. aastast ja mille ridadesse kuulub praegu 15 liiget. Osakond on üle-eestilise, enam kui 600liikmelise EGeSi elukohajärgne esindus.
Osavõtt muuseumi piletiga (täiskasvanud 2€, sooduspilet 1€), EGeSi Hiiumaa osakonna liikmetele tasuta.

KADI LAID
Hiiumaa osakonna juhataja
Eesti Genealoogia Selts
Tel: 5647 5796
kadilaid@hotmail.com

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...