Connect with us

Uudised

Sõru muuseumi direktor lahkub

Hiiu Leht
Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja teatas, et kümme aastat Sõru muuseumi juhtinud Helve Russak (64) läks kolma­päevast väljateenitud puhkusele.
“Tahan tänada Helve Russakut unustamatu panuse eest Sõru muuseumi arendamisel ja selle suunamisel teaduslikele radadele,” ütles osavalla­vanem.
Tasuja tunnistas, et direktori lahkumine tuli pisut ootamatult, kuid kuna muuseumil on kavas kursimuutus, soovitas Russak enda asemele otsida kellegi noorema ja energilisema.
Uue direktori leidmiseks korraldab vald lähiajal konkursi.
Sõru muuseum loodi 1999. aastal ja algaastatel vanas kalurimajas asunud muuseumi juhtis Milvi Vanatoa. 2006. aastaks ehitati see ümber praeguseks muuseumi­hooneks ning alates 8. juulist 2008 on Sõru muuseum Emmaste valla allasutus.
Esimesel kümnel aastal oli muuseumis palju näitusi, kuni 20 näitust aastas 5000 külastajaga. Järgnevail aastail vähendati näituste arvu ja keskenduti merekultuuriteemalise kogu arendamisele.  “Toona oli põhiline näituste tegemine, aga praegu on fookuses kollektsiooni korrastamine,” selgitas direktor Helve Russak aastal 2014, mil muuseum tähistas 15. sünnipäeva.
“Just selles valdkonnas on Helve Russak ära teinud märkimisväärse töö – kogud on süstematiseeritud ja kollektsioon korrastatud ning kogukonna mälestused ja mälestised on tulevate põlvede jaoks kindlalt tallel,” tunnustas Tasuja.
Osavallavanem ütles, et praeguste plaanide järgi liigub muuseum tagasi n-ö juurte juurde ja muuseumi tegevus suunatakse suuremal määral kogukonnale, millele lisanduvad näitused ja õppeprogrammid-õpitoad. “Tulemusena ootame ka külastajate arvu kasvu,” lisas osavallavanem.
Kindlasti soovitakse, et jätkuksid õpetaja Eila Tõnissoni koostatud Emmaste põhikooli õpilastööde näitused, millega on juba 17 aastat järjest avatud muuseumi suvehooaeg.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...