Jälgi meid

UUDISED

Kalevivabriku püsinäitus viimaseid päevi

Laupäeval, 23. jaanuaril on viimane võimalus külastada Pikas majas püsinäitust, mis erineval kujul rõõmustanud huvilisi üle 20 aasta. Eelmisel nädalal avaldas Hiiumaa muuseum oma kodulehel ja sotsiaalmeedias teate, et Pika maja püsinäitus vabrikuaegsest Kärdlast on avatud veel vaid loetud päevad. Allakirjutanu avastas selle viimasel hetkel, kui teisipäeval muuseumi külastas. Muuseumi teadus­direktor Helgi Põllo, kes püsi­näituse koostamist aastaid vedanud, tõdes, et tal on näitusest kahju.
SA Hiiumaa Muuseumid tegevjuht Toomas Kokovkin ütles, et otsus on tehtud ja osa püsinäitusest kolitakse Pika maja teisele korrusele.
Varem kahes avaras ruumis eksponeeritud näitus endisel kujul teisele korrusele kindlasti ei mahu. Muutmisele läheb ka kalevi­vabriku näidismaja, mille asemele tehakse Kokovkini sõnul lasteala. Seega on täna ja homme viimane võimalus näha, kuidas kalevi­vabriku aegadel Kärdlas elati.
Juba sel kevadel avab muuseum samades ruumides väljapaneku, mis räägib Hiiumaa kalandusest
20. sajandil ja selle mõjudest kohalikule elule.

Veel lugemist:

UUDISED

Hiiumaa vallavolikogu liige Georg Linkov tõstatas 13. märtsi istungil seoses sõjaga Ukrainas küsimuse ajaloolise monumendi, nn Kivi-Jüri teisaldamise kohta. Kärdlas, pealinna sisesõidu ringteel on...