Connect with us

Uudised

Spordihall tartaankattega kaetud

Hergo Tasuja
Emmaste spordihall saab neil päevil täies ulatuses tartaankatte. See tähendab, et kerge­jõustiku treeningu­võimalused Hiiu maakonnas avarduvad oluliselt.
Aasta eest soetati nn riigi­kogu katuserahade eest kaks poolesajameetrist jooksurada, et saalis saaks naelikutega sprinti joosta. Nüüd saab hall tervenisti samasuguse kattega kaetud. See tähendab, et tekkib näiteks võimalus naelikutega kõrgust või kaugust hüpata.
Sealjuures saab peagi kaugust sisetingimustes korralikku hüppekasti hüpata. Kui tartaankate soetati Emmaste vaba aja keskuse juhataja Anne-Ly Torstenssoni juhitud LEADERprojekti raames 34 490 euro eest, siis kaugus­hüppekasti jaoks eraldas riigi­kogu taaskord nn katuseraha.
Kaugushüppekastiga läheb veel aega, kuna eri põhjustel on tartaankatte paigaldamiseks planeeritust kauem aega kulunud. Tööd loodeti esialgu teha kahe päevaga, kuid töid tuli jätkata veel ka eile.
Hiiumaa kergejõustik on ka n-ö vaesematel aegadel hakkama saanud ja spordi­entusiaste meil jagub. Selle tõestuseks kasvõi asjaolu, et koolinoorte võistlussarja TV10 Olümpiastarti finaal toimub juunikuus Kärdla staadionil. Emmaste ja Käina noored on taaskord TV10 Olümpiastarti stardijoonel. Ühistiimina. Ehk kui vallajuhid ei leidnud ühist keelt omavalitsuste tasandil, siis teatud valdkondades, näiteks sport ja kultuur, tegutsetakse selgelt ühe toime­piirkonnana. Nüüd annab tartaankate noortele oluliselt paremad tingimused võistlusteks valmistumiseks.
Peale Emmaste vaba aja keskuse loomist ning spordivaldkonna juhtimise viimist selle asutuse alla, on vallas võetudki suund kahe spordiala, jalgpalli ja kergejõustiku eelis­arendamisele. Torstenssoni sõnul on see mõistlik, sest kui igale poole panustada natukene, ei jõua ükski asi väga heale tasemele. Pigem teha valikuid ja neisse rohkem investeerida.
Ja huvilisi jätkub – Emmaste põhikoolis õpib 84 last, kellest pea poolsada osaleb kas jalgpalli- või kergejõustiku­trennis.
Kergejõustiklaste jaoks avati suvel saare suurim ja tuulele enim avatud kettaheiteväljak. Jalgpalli on arendatud peamiselt MTÜ Hiiumaa Jalgpall ja Emmaste spordiklubi Ernst kaudu, ent järgmisel aastal on vald lubanud renoveerida 2009. aastal rajatud kunstmuru­väljaku ehk nn miniarena.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...