Connect with us

Uudised

Elamuslik spordinädalavahetus 1000 küünla valgel

Hendrik Osula
Hendrik Osula
Hendrik Osula
19. Emmaste rattaralli toimus seekord ühepäevasena ja esimest korda sai öise tuhande küünlaga valgustatud raja läbida ka joostes.
Nii Emmaste rattaralli kui jooksuvõistlused toimusid reede õhtul ja pimedas. Karges õhus sirgete männipuude vahel kulgev rada oli maha märgitud 1000 küünlaga, lisaks helklesid osalejate endi ratta- ja kiivrilambid. Emad-isad olid lapsed seltsi võtnud ning kulgesid üksteise seljataga ratastel. Laste jaoks oli see kindlasti paras väljakutse, sest tee veeres maastikul ja mitte kõval asfaldil, pluss veel pimedas, aga kõik said hästi hakkama.
Sündmuse peakorraldaja MTÜ Aerobike turundusjuhi Kirsto Kanguri sõnul otsustati kolm aastat tagasi öösõitu korraldama hakata elamuse tõttu, mida see pakub: “See on maagiline ja vägev, silmale ilus vaadata, unikaalne ja põnev.” Rahulolu kõlas ka sõidu järel lõkke kõrval sooja teed rüübanud ratturite kommentaaridest: “Lahe!”, “Küll oli mõnus!”, “Milline elamus!” .
Elamuse väärtust kinnitab ka öösõidul osalejate arv – spordisõpru oli Emmastes kohal ligi paarsada. Õhtujuht Mihkel Reile MTÜst Aerobike rõõmustas eriti selle üle, et sündmus on kohalike seas nii hästi vastu võetud. Kuna sel aastal toimus sõit reede õhtul ja mandrilt õigeks ajaks kohale jõuda oli raskem, moodustasidki suure enamuse osavõtjatest kohalikud ratturid ja jooksjad.
Rada algas Emmaste lasteaia juurest ning kulges mööda metsaradu ühel ja teisel pool Emmaste-Käina maanteed.
3 km pikkust rada läbiti vastavalt valitud distantsile vajalik arv kordi. Näiteks elamussõidu pikkus oli 6 km ja selle läbimiseks anti 89 ratturile aega 40 minutit, Rattaralli võitsid Elling ja Kutser 30 km võistlussõidurajale startis 37 ratturit ja võistlussõit lõppes, kui kiireim sõitja oli finišisse jõudnud. Autasustati esikuuikut, kuhu meestest kuulusid võitja Toomas Elling, 30 km aeg 1:09.24,4, kellele järgnesid Kevin Lippe, Erkki Kotkas, Siim Salum, Allar Pere ja Alari Remmelg. Naiste kiireim oli Indra Kutser, 30 km aeg 1:24.33,6, talle järgnesid Tiina Hagen, Katrin Oolmets, Elo Saue, Julia Gustjakova ja Liis Remmelg.
Jooksude kiireimad
3 km ja 6 km jooksudes osales kokku 40 spordihuvilist ja mõlemal distantsil autasustati kolme parimat. Tüdrukutest olid 3 km jooksus kiireimad Marga­reeta Käär, Marta Maripuu ja Mia Esta, poistest Andreas Kotter, Jan Samorodni, Krisander Kivisaar. Naistest olid 6 km jooksus kiireimad Elli Paap, Andra Aedma ja Kalli Samorodni, meestest Toomas Mast, Willem Magnusson ja Vaiko Kivi.
Südamelähedane koht
Emmaste rattaralli on seni olnud osa kahepäevasest Hiiumaa rattanädalavahetusest, tänavu toimus see spordi­nädalavahetusena.
Erinevus on ka selles, et tänavune spordinädalavahetus korraldati koostöös Emmaste Vaba Aja Keskusega ja Emmaste spordiklubiga ERNST. Eelnevatel aastatel korraldas Hiiumaa rattanädalavahetust MTÜ Aerobike, mille tiimi liikmed Kristo Kangur ja Mihkel Reile peavad saart oma teiseks koduks, suvekoduks.
“Hiiumaa on meile südamelähedane koht ja seepärast me seda üritust siin ka korraldame,” ütles Kangur. Peakorraldajad jäid sündmusega väga rahule ning tänasid nii osalejaid kui ka korraldus­tiimi. Eraldi suure kummarduse said nende poolt Tõnis
Saarnak ja Hergo Tasuja spordi­klubist ERST ja Anne-Mall Reinu Emmaste vaba aja keskusest.
Järgmisel, 2021. aastal on korraldajatel Emmastes taas kindlalt plaanis öösõit küünlavalgel ja nii ratta- kui jooksudistantsid, juba on paigas ka kuupäev, 9. oktoober.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...