Connect with us

Uudised

Sisekergejõustik võimalik ainult Emmastes

erakogu
Möödunud nädalal valmis Emmaste spordihallis sisekaugushüppekast ja nüüd on Hiiumaal esimest korda korralikud sisekergejõustiku harrastamise võimalused.
Hiiumaal puudus võimalus kergejõustikutreeninguteks sügistalvisel perioodil. Kuna Emmastes oli juba olemas kaarhall, mis pikkuselt ainus sobilik hoone saarel, oli seda lihtne ümber kujundada sisekergejõustikuhalliks.
Siht selles suunas võeti juba 2015. aasta detsembris, kui hangiti kahe jooksuraja laiune tartaankatteriba. Saali­põrand kaeti tartaankattega, millel on võimalik ka naelikud jalas trenni teha. Loodi ka tingimused viske- ja hüppealade treeninguteks. Viimati valmis möödunud nädalal Hiiumaa ainus sisekaugushüppekast.
Algselt juba märtsis valmima pidanud kaugushüppekasti rajamisel tuli osavallavanema Hergo Tasuja sõnul lisatööna ukse ees olevad põrandatalad välja vahetada, sest vanad olid pehkinud.
“Aasta eest valiti kaugushüppekastile teine asukoht, ent seal kohas oli tugev kivi­põrand ja selle lõhkumine polnud mõistlik, nii valiti koostöös treeneritega kastile uus asukoht,” rääkis Tasuja.
Sisekaugushüppekasti rajamine läks maksma 4200 eurot.
Saal sobib hästi nii kerge­jõustiku, jalgpalli kui ka võimlemistreeningute läbiviimiseks ja avardab sellega spordikompleksi kasutamis­võimalusi. Ühtlasi on ka tippsportlastel nüüd võimalik Hiiumaal aastaringselt treenida.
PRIA toetas Emmaste spordikeskuse renoveerimistöid ligi 35 000 euroga.
Nüüd tuleb kasutada!
Kogu ettevõtmist on vedanud Emmaste vaba aja keskuse juhataja Anne-Ly Torstensson.Tema sõnul on investeeringud märkimisväärsed ja nüüd tuleb uusi võimalusi usinasti kasutama hakata.
Lisaks Emmaste noortele käib korra nädalas spordi­keskuses kergejõustiku­trennis treener Toivo Pruul koos Kärdla treeninggrupiga ja treener Hannes Maasel koos Käina treeninggrupiga. Toimuvad ka jalgpalli­treeningud Emmaste ja Käina noortele Tõnis Saarnaki ja Jaanika Küttimi juhendamisel.
Veebruari lõpus saab spordi­hall uued jalgpalli­väravad, teisaldatava kuuli­tõukeringi ja loodetavasti ka uue vahe/heitevõrgu, et sportlaste harjutustingimusi veelgi parandada.
Emmaste spordikeskuses toimuvad juba praegu TV10 Olümpiastarti eelvoorud. “Ilmselt aitavad paremad tingimused ka meie tublide noorte tulemuste paranemisele kaasa,” märkis Tasuja. “Meie edukad koolinoored ei pea enam mandril treenimas käima ja võimaluste vähesuse tõttu end mandri noortest kehvemini tundma.”
Tasuja avaldas lootust, et tänavused Hiiumaa koolinoorte sisemeistrivõistlused toimuvad täielikult just Emmastes.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...