Connect with us

Uudised

Sel aastal tuli kevad lasteaedades teisiti

LIINA LEPAMAA
Märtsi esimesel poolel olid Hiiumaa laste­aiad siginat-saginat täis, oodati kevade algust. Enamik lapsi käis lasteaias, kõik rühmad töötasid ja tegutsesid huviringid.
16. märtsist, eriolukorra algusest alates, jäid rühmad lastest peaaegu tühjaks.
Haridus- ja teadusministeeriumi poolt saadeti esimesed juhised lasteaedadele töö ümberkorraldamiseks. Riigi toimimise huvides oli oluline, et lasteaiad oleksid avatud nii palju kui hädavajalik ning nii vähe kui võimalik.
Tuli vältida nakkuse edasi­kandumist ja arvestada mitmete piirangutega:
lasteaedades ei osutata huvihariduse teenust;
mistahes haigusnähtudega
inimest ei lubata hoonesse;
lapsevanemate ja võõraste sisenemine lasteaia hoonesse ei ole aktsepteeritud ja laste üleandmine toimub väljaspool hoonet;
lasteaedades korraldatakse ennetusmeetmete rakendamine. Käte pesemine, desovahendite hankimine ja nende õige kasutamine.
Iganädalaselt selgitasime välja lasteaiakohtade vajaduse ja lasteaedades töötas vähemalt valverühm. Laste­aedadesse ootasime lapsi, kes on terved, kelle vanemad käivad tööl ja kelle hoiuks ei ole muid võimalusi.
Pidasime oluliseks, et lastel, kellel ei olnud võimalik koju jääda, oleks vahva, põnev ja tore. Suurema osa oma päevast veetsid lapsed värskes õhus ja väga tähtsal kohal oli õuesõpe.
Õppetöö toimus kooli­eelikutele distantsõppe kujul. Õpetajad ja tugi­personal jagasid kõigile lastele ülesandeid Eliisi (E-lasteaia info­süsteem) e-päeviku kaudu, vajadusel toimusid ka telefoni­vestlused vanematega ja toimetati töövihikud lapsevanema postkasti.
Hiiumaa lasteaedade õpetajad ja töötajad olid suunatud tegema ka koostööd teiste allasutustega. Seoses töökoormuse vähenemisega lasteaias olid Hiiumaa lasteaedade õpetajad ja töötajad hõivatud erinevate ülesannetega – abistati heakorratöödel, sotsiaalvaldkonnas ja tegeldi muude eriolukorrast tulenevate küsimustega.
Mitmed töötajad jäid poolte kokkuleppel puhkustele, et vajadusel tagada laste­aedade lahtiolek suvel.
Meie lasteaiad andsid nõusoleku töötamiseks 24 tundi päevas ja seitse päeva nädalas, et Hiiumaa eesliinitöötajad saaksid oma lapsed hoiule tuua. Tänaseni seda teenust vaja pole olnud, kuid valmisolek ööpäeva­ringseks lahtiolekuks oli Hiiumaa lasteaedade poolt tagatud.
Praegu, kui eriolukord jätkub ja kestab veel vähemalt nädal, kehtivad kõik varasemalt vabariigi valitsuse ning haridus- ja teadusministeeriumi poolt kehtestatud piirangud.
Meie lasteaednikud on igapäevaselt tööl, panustavad suure kohusetundega, et tagada lasteaedades töö vastavalt eriolukorra reeglitele. Lasteaednikud on samuti eesliinitöötajad, trotsides haiguselevikut meie väikesel saarel, kes kohanesid kiiresti uue olukorraga.
Kõige suuremad tänu­sõnad kuuluvad meie lapsevanematele, kes võimalusel hoidsid oma lapsi kodus – te olete suurepärased juhendajad ja õpetajad oma lastele.
Loodame, et vaatamata eriolukorrale on kõik saanud nautida tänavust kevadet ja Hiiumaa lasteaedades jätkub peagi tavapärane töörütm.
Hiiumaa lasteaednikud

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...