Connect with us

Uudised

Lasteaiad juba kiputavad

Lasteaedades on juba üht-teist tehtud, et lapsi rohkem liikuma saada – hommiku­tervitus ja mängu­aeg õues, uued õuemängu­asjad ja pikem õuesolekuaeg.
Aprillis toimunud Kiputuskonverentsil võtsid koolid ja lasteaiad endale kohustuse aidata meie lapsed rohkem liikuma ehk kiputama. Kirja said konkreetsed ülesanded, kuidas lapsi rohkem liikuma suunata.
Näiteks lubasid Käina ja Emmaste lasteaia esindajad hakata hommikuti lapsi õues vastu võtma.
“Nii nagu plaani sai võetud, hakkasime lapsi õues vastu võtma,” kinnitas Emmaste lasteaia direktor Liina Lepamaa. Uuendus võeti väga hästi vastu nii laste kui vanemate poolt ja samamoodi jätkatakse ka algaval õppeaastal.
Lepamaa sõnul on hommikune õuesoleku aeg omamoodi virgutusvõimlemine: “Lapsed saavad joosta, turnida, hüpata ja on valmis rõõmsalt uut päeva alustama.”
Laste liikumist soodustab ka vastvalminud madalseiklus­rada lasteaia hoovis.
Käina lasteaias hommikust vastuvõtmist ja õuesolemist pidevalt veel ei praktiseerita. “Mõte oli kõikide lastega, välja arvatud sõimeealised, mõnikord enne hommikusööki õues olla,” rääkis lasteaia direktor Aire Nurk. Ta tõi näiteks maikuise lemmikloomapäeva, kui juhtus olema päikesepaisteline ilm, siis võtsid kõikide rühmade õpetajad oma lapsed õues vastu.
Praeguste ilusate ilmadega aga on lapsed nii hommiku- kui õhtupoolikuti võimalikult kaua õues.
Veel soetas lasteaed spordisaali tasakaaluraja, mida saab kasutada nii liikumistundides kui vaba aja sisustamiseks.
Kärdla lasteaia õppeala­juhataja Ingrid Prikk ütles, et konverentsil kirjapandust on neil tegemata vaid üks, kaugema tuleviku plaan – rajada lasteaeda siseterviserada. Praeguseks on lasteaia hoovis uus ronimissein ja kaugushüppekast, äsja paigaldati viie elemendiga tasakaalurada. Viimase jaoks koguti raha eelmise aasta kadrilaadal.
Iga nädal viiakse lapsed vähemalt korra jalutuskäigule Kärdla parkidesse, mere äärde, madalseiklusrajale või puukujudega mänguväljakule või siis Hausma tee ääres asuvasse välijõusaali. Hiljuti avati laste mänguväljak ka linnapargis ja lisandus uus koht, kuhu minna.
“Jalutamas käivad lapsed meelsasti, eriti kui on teada eesmärk, kuhu seekord läheme,” selgitas Ingrid Prikk.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...