Connect with us

Juhtkiri

Saadik lahkub

Soera talumuuseumi perenaine Õie Laksberg, kellest on saanud Hiiumaa ajaloo suursaadik ja mahlaka kõnepruugiga hiiu naise võrdkuju, paneb ameti maha. Sellest on tõsiselt kahju, sest Õie on väga meeldejääv isik ja saare külalised kiidavad taevani tema vastuvõtte.
Soera talumuuseumis toimetas Õie koos oma kaasa Aleksandriga üle 14 aasta. Nüüd on ta öelnud, et ei jaksa enam ja on valmis kõrvale astuma, et teha teed uutele tegijatele.
Kes suudab Õie kingadesse astuda ja Soeras sama edukalt jätkata? Paneb kohe mõtlema. Eriti peaks selle peale mõtlema talumuuseumi omaniku, Pühalepa valla juhid, et seni väga hästi toiminud muuseum ripakile ei jääks.
Üht muuseumi käidavaks kohaks muuta on keeruline. Seda suudab vaid inimene, kel sära silmis, kes tööd ei pelga ja Hiiumaad armastab.
Hea oleks kui Soera talumuuseum jääks ka peale Õie ja Aleksi lahkumist hiiu keele ja meele pesaks nagu see siiani olnud. Kindlasti ei taha me, et Soerast saaks jälle lihtsalt muuseum. Praeguseks on see palju enamat: näitused, kontserdid, toitlustus, teater, ajalooline miljöö.
Paljud Soerat külastanud inimesed ei keskendunudki enam niivõrd museaalidele kuivõrd miljööle, ja Laksbergid olid kahtlemata säravaim osa sellest.

18. august 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...