Jälgi meid

Uudised

Rukkilillemängudelt tuli pronksmedal

Annabel Pielberg.
Noormeestest hoidis 27. Rukkilillemängudel hiidlaste lippu kõrgel Joel Hiis, kes jooksis esmalt B-klassi 200 m eeljooksudes aja 24,23 sekundit, millega ta kolmanda jooksu ka võitis.
Finaaljooksus parandas Hiis oma aega veelgi joostes uue isikliku rekordi, 23,84 sekundit – see tõi talle kokkuvõttes pronksmedali. Võitja, Edward Henno, tegi veidi kiirema tulemuse – 23,57 sekundit.
Kaks kõva jooksu all, läks Joel ka 800 meetri starti, kuid kahjuks tuli seal sooritus katkestada jalavigastuse tõttu – koormus oli teinud oma töö.
“Tulemus oli üsna okei, muidugi võiks alati paremini, aga uus isiklik rekord tuli ja kolmas koht on ka päris tore!” oli Hiis saavutatuga rahul.
Treener Toivo Pruuli sõnul on Joel Hiisi tulemus midagi sellist, mida peab ekstra esile tooma: “Joeli tulemus peaks olema maakonna rekord B-vanuseklassis, lisaks veel isiklik rekord, mis tõi ka medali – nii ruttu peale haigust päris hea sooritus!”
Pielbergi viies ja kaheksas koht
Esimesel võistluspäeval sai Annabel Pielberg tüdrukute A-klassi 100 m eeljooksudest kolmandas, kõige kiiremas jooksus kaheksanda tulemuse ajaga 13,76 sekundit ning pääses sellega edasi finaali. Finaalis parandas Pielberg oma aega joostes koguni 13,61 sekundini, kuid koht jäi samaks, kaheksas. Võitja Hanna Sõnajala aeg oli 12,78 sekundit.
Tütarlaste A-klassi 400 meetri jooksu läbis Pielberg ajaga 1.07,13, mis tõi talle kokkuvõttes viienda koha. Võitja Ilona Dmitrijeva jooksis aja 1.02,43.
Annabel ise ütles, et joosta oli natuke raske, kuna vihma sadas. “Oma vanusegrupi noorimana ei läinud 100 meetrit nii hästi, kui tavaliselt, kuid sellegpoolest sain finaaljooksu,” oli sportlane rahul.
400 meetri distantsi nimetas ta enda jaoks raskeks alaks kuna 100 m eel- ja finaaljooksud olid päris väsitavad. “Sellegipoolest tulin 400 meetris oma eeljooksu grupis esimeseks ja päeva lõpuks olin õnnelik, et kõik alad tehtud ja treener Toivo Pruul minu saavutuse üle uhke on,” oli rahul Pielberg, kes 400 meetri distantsil jooksis ühtlasi oma isikliku rekordi.
Tütarlaste B-klassi 200 m jooksudes võistlesid Kelly Nurk ja Kristina Joarand, kes kahjuks eeljooksudest edasi ei pääsenud. Nurk jooksis aja 28,51 sekundit ning sai 15. koha ning Joarand 29,21 sekundit, mis andis 23. koha. Kokku jooksis eeljooksudes 38 sportlast ning võitja aeg oli 26,48 sekundit.
Sauer kuues
Teisipäeval olid võistlustules ka A-vanuseklassi kuuli-tõukajad. Meie Priit Sauer tõukas 5kilogrammist kuuli 12,23 m kaugusele ning see tõi noormehele tubli kuuenda koha 13 võistleja seas. Võitjaks krooniti Romet Lees tulemusega 14,62m. Meie parim kuulitõukaja Edgar Liiber  ei saanud oma sõrmevigastuse tõttu võistlusest kahjuks osa võtta.
Rukkilillemängud toimusid juba 27. korda, seekord 11.–12. juulil Võrus. Kergejõustikuklubi Hiiker nime all ja treener Toivo Pruuli juhendamisel võistles viis Hiiumaa spordikooli õpilast. Kokku oli võistlusele registreeritud ligi 500 kergejõustiklast nii Eestist kui välismaalt, kes läksid võistlustulle juunioride, A-, B-, C-vanuseklassides.
Kristi Linkov
SA Hiiumaa Spordikool

Veel lugemist:

Uudised

Jorgen Kuivonen (14) tõi eelmisel nädalavahetusel Pärnu jahtklubi Kevadregatilt pronksmedali. Jahtklubi Dago juhatuse liige Meren Tamm rääkis, et Kuivonen esindas 17.–19. maini toimunud regatil...

Uudised

Möödunud nädalavahetus oli jahtklubile Dago edukas lisaks Pärnule, kus noorpurjetaja Jorgen Kuivonen sai pronksi, ka Tallinnas. 18. ja 19. mail Tallinna lahel toimunud avamerepurjetamise...

Uudised

Treener Toivo Pruuli kergejõustikuõpilased tegid ajalugu Eesti U18, U20 ja U23 meistrivõistlustel kergejõustikus. Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud võistlustel tõusid 60 meetri jooksus U18 vanuseklassis poodiumile...

Uudised

Hiiumaa spordikoolis treenivad Kärdla Linna­meeskonna kõige väiksemad jalgpalli­sõbrad, 2010. aastal sündinud lapsed osalesid esmakordselt väljaspool Hiiumaad jalgpallivõistlustel. Võistkonda kuulusid Keiti Nurk, Keitlin Rohtvee, Jesper...