Connect with us

Uudised

Round Tablerid tegid heateo

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Möödunud laupäeval paigaldasid neli ettevõtlikku vabatahtlikku mänguväljaku Kalda tänava lasteaia väikelaste õuealale.
Töö tegid tasuta neli liikumise Round Table liiget: Raul Randmaa, kes on RT4 Kärdla klubi president, Old Tabler Martin Kagadze, laekur Raido Randmaa ja klubi liige Rasmus Põial.
Umbes aasta peale Vabriku­väljaku lasteaia sulgemist võtsid nad mänguväljaku ka maha ja nüüd sai see uude paika üles seatud.
Raul Randmaa, kelle laps samuti lasteaias käib, ütles, et pole veel näinud, kuidas lapsed uued atraktsioonid vastu võtsid, aga ta usub, et kindlasti lastele meeldib, kui neil on õues rohkem tegemist. “Enne seal praktiliselt polnudki midagi,” nentis Randmaa. ”Vaid mõned kiiged ja liivakast.”
Läbi aastate on Kärdla RT4 liikmed rajanud Kärdla rula­pargi, arendanud jõusaali, soetanud abivajajatele varustust ja muusikariistu ning olnud abiks Vabaduse tänava puuetega laste lasteaiale.
“Tähelepanuvajadust meil pole, pigem tahame teha kogu­konnale natukene head, aga olla seejuures tagasihoidlikud nendest rääkimisel,” põhjendas Raul Randmaa, miks nende tegemistest avalikkuses vähe kuulda on.
2015. aasta sügis jäi viimaseks, mil Kärdla lasteaia mudilased said veeta päevi Vabriku­väljaku majas, voli­kogu otsustas 2016. aasta augustist rühma sulgeda.
Vahetult enne sulgemist oli Vabrikuväljaku lasteaia hoovi paigaldatud uus mängu­väljak. Mõnda aega seisis mängu­väljak nukralt oma asukohal edasi ja seejärel kadus, tekitades küsimuse, kuhu see kadus.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...