Connect with us

Tervis

Raamatukarussell jõudis haiglasse

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kolmapäeval olid Hiiumaa haiglas lahked kingitoojad, kes tõid kohale raamatuid keerutava karusselli.
Õnneks polnud haiglas sees ühtki haiget last ja nii oli väikeste patsientide nimel kingitust vastu võtmas vaid väike pruun kaisukaru lastepalati voodil.
See-eest olid kingituse üle väga rõõmsad vanemõde Riina Tamm ja SA Hiiumaa haigla nõukogu esinaine Vilma Tikerpuu. “Väga positiivne! Raamatud on väga toredad, aga kallid ja meie ei jõua neid osta. Usun, et lastele teeb suurt rõõmu kui ta saab siit võtta uue raamatu, tunda uue raamatu lõhna ja vaadata ilusaid pilte,” ütles Riina Tamm.
Ümmarguse pöörleva karusselli peal on koht raamatute ja ajakirjade eksponeerimiseks, sahtlites ruumi mängude ja raamatute jaoks, raamaturiiuli vaheseinu saab välja võtta ja kasutada voodis istudes lugemis- või joonistamisalusena.
“Kõik raamatud on uued ja neis leiduvad lood on lõbusad ja humoorikad,” selgitas Eesti lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. Eeskujuks lasteraamatute haiglasse toomisel olid Põhjamaade samasugused projektid. Seal käiakse haiglates lastele raamatuid ka ette lugemas. Sama on teinud keskuse töötajad juba ka Tallinna haiglates. Just siis avastati, et haiglates on väga vähe lasteraamatuid ja need on üsna vanad.
“Raamatud on kallid ja haiglad ei peagi neid soetama, see ei ole nende peamine funktsioon,” selgitas Soone, miks haiglate raamatutega varustamine ette võeti.
Ainulaadse ümmarguse ja rõõmsa disainiga karusselli töötas välja Eesti kunstiakadeemia üliõpilane Kätlin Pesur. Raamatukarussellid valmistas osaühing Plaat Detail. Kokku tehti 33 karuselli, millest 31. sai Hiiumaa haiglas käiguga kohale viidud.
Raamatud soetati raha eest, mida me kõik saame annetada tühje pudeleid taaraautomaati ära andes. Heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liikme Rauno Raali sõnul jõuavad karussellid 16 haiglasse üle Eesti. “Seda tänu kõikidele lahketele Eesti inimestele, kes on heategevusfondile annetanud,“ kinnitas Raal.
Fondil on praegu kolm projekti: lapsi viiakse teatrisse,  haiglate raamatukarussellid ja veel püütakse täita väga keerulise diagnoosiga laste unistusi.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...