Connect with us

Uudised

Pranglimist* valitseb perekond Sõmer

Esmaspäeval viidi läbi piirkondlik pranglimise voor, kolm medalit viis koju perekond Sõmer.
Eelvoorude põhjal selgitati kolmes vanuseklassis parimad, kes esmaspäeval Käina koolis pranglimise suursaarte finaalis parimaid selgitama asusid. Hiidlased väga külalislahked ei olnud ja jätsid suurema osa auhindadest endale.
Sirgujatest (1.–3. kl) võitis Käina gümnaasiumi 3. kl õpilane Karl-Markus Kivioja, kes kogus viievõistluses 10 317 punkti.
Oskajate ehk 4.–6. kl õpilaste konkurentsis oli kiireim ja osavaim nuputaja Andres Sõmer, kes õpib Kärdla kooli 4. klassis – punkte kogus ta 13 467.
Kõige vanemate, 7.–12. kl õpilaste seas võttis ülekaaluka esikoha Kärdla kooli 7. kl õpilane Maret Sõmer 18 849 punktiga.
Maret Sõmer pääses oma tulemusega Eesti koondisesse ja võistleb 10.–13. mail Ukrainas pranglimise MM-il. Praeguse seisuga on ta oma võistlusklassi arvestuses seitsmes, eestlastest teine. MM-il osaleb tema võistlusklassis 25 võistlejat ja Maret Sõmer ütles, et loodab jõuda esimese kümne hulka.
Kärdla kooli võistkond, kuhu kuuluvad Maret Sõmer, Andres Sõmer, Jaanus Sõmer, Teele Talts, Maria Mäeots ja Berenike Järvekülg, on praegu gümnaasiumide arvestuses üheksandal kohal.
HERGO TASUJA
* Pranglimine on aja peale peastarvutamine veebikeskkonnas Miksike. Idee ja rakenduse autor on Prangli saarel Prangli põhikooli direktorina töötanud Kalev Põldsaar.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...