Connect with us

Uudised

Pranglimist* valitseb perekond Sõmer

Esmaspäeval viidi läbi piirkondlik pranglimise voor, kolm medalit viis koju perekond Sõmer.
Eelvoorude põhjal selgitati kolmes vanuseklassis parimad, kes esmaspäeval Käina koolis pranglimise suursaarte finaalis parimaid selgitama asusid. Hiidlased väga külalislahked ei olnud ja jätsid suurema osa auhindadest endale.
Sirgujatest (1.–3. kl) võitis Käina gümnaasiumi 3. kl õpilane Karl-Markus Kivioja, kes kogus viievõistluses 10 317 punkti.
Oskajate ehk 4.–6. kl õpilaste konkurentsis oli kiireim ja osavaim nuputaja Andres Sõmer, kes õpib Kärdla kooli 4. klassis – punkte kogus ta 13 467.
Kõige vanemate, 7.–12. kl õpilaste seas võttis ülekaaluka esikoha Kärdla kooli 7. kl õpilane Maret Sõmer 18 849 punktiga.
Maret Sõmer pääses oma tulemusega Eesti koondisesse ja võistleb 10.–13. mail Ukrainas pranglimise MM-il. Praeguse seisuga on ta oma võistlusklassi arvestuses seitsmes, eestlastest teine. MM-il osaleb tema võistlusklassis 25 võistlejat ja Maret Sõmer ütles, et loodab jõuda esimese kümne hulka.
Kärdla kooli võistkond, kuhu kuuluvad Maret Sõmer, Andres Sõmer, Jaanus Sõmer, Teele Talts, Maria Mäeots ja Berenike Järvekülg, on praegu gümnaasiumide arvestuses üheksandal kohal.
HERGO TASUJA
* Pranglimine on aja peale peastarvutamine veebikeskkonnas Miksike. Idee ja rakenduse autor on Prangli saarel Prangli põhikooli direktorina töötanud Kalev Põldsaar.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...