Connect with us

Uudised

Pranglimise suursaarte finaali parim tulemus Maret Sõmerilt

Harda Roosna | Hiiu Leht
Pranglimise suursaarte finaalis sai absoluutvõidu Maret Sõmer, kes koos venna Andresega oli edukas ka vabariik­likus viievõistluses.
6. aprillil peeti Käina koolis pranglimise suursaarte finaal, kus osales 46 parimat pranglijat: Hiiumaalt 36, Saaremaalt 1 ja Muhu saarelt 9.
Kõige nooremate ehk sirgujate seas võitis 11 352 punk­tiga Emmaste põhikooli 3. klassi õpilane Samuel Sülla, järgnes 9372 punktiga Kärdla ühisgümnaasiumi (KÜG) 2. klassi õpilane Meelis Sõmer ja kolmandaks tuli 8941 punktiga alles kuueaastane Toomas Sõmer. Sirgujad võistlesid liitmises, lahutamises, liit-lahutamises, võrdlemises ja lünkamises.
Oskajate ehk 4.–6. klassi õpilaste seas teenis juba kolmandat aastat järjest esikoha Andres Sõmer  Kärdlast 14 225 punktiga. Teine ja kolmas koht vahetasid eelmise aastaga võrreldes omanikud. Sel aastal edestas Kristjan Ugam Emmastest Saaremaa tüdrukut Triinu-Liis Torri Kärla põhikoolist. Oskajad võistlesid liitmises, lahutamises, korrutamises, jagamises ja lünkamises.
Võistluste parima tulemuse saavutas KÜG 9. klassi õpilane Maret Sõmer, kes võitis 20 587 punktiga nii neidude kui noormeeste arvestuses. Teise koha teenis võõrustajakoolist Regita Luukas ja kolmanda poodiumikoha viis Karen Saksakulm Muhu saarele. Neidudel oli kavas viievõistlus ehk igal osalejal tuli panna oma oskused proovile viiel erineval viisil, arvutades nii kümnendmurdude kui ka täisarvudega.
Vabariiklik viievõistlus
9. aprillil viidi läbi vabariiklik pranglimise viievõistlus, kus 250 Eesti parimat sirgujat ja oskajat ning 150 neidu ja noormeest võistlesid igaüks oma koolis.
Hiiumaalt pääsesid Eesti meistrivõistlustele Emmastest kuus, Kärdlast neli, Käinast neli, Paladelt üks ja Suuremõisast üks õpilane.
Edukalt võistlesid Maret ja Andres Sõmer, kes mõlemad pääsesid Eesti võistkonda ja sõidavad 8. mail rahvusvahelisse finaali Riiga. Maret saavutas 21 325 punktiga kolmanda koha ja Andres
15 862 punktiga viienda koha. Väga hea tulemuse said ka Samuel Sülla (12. koht), Kristjan Ugam (15. koht) ja Meelis Sõmer (28. koht). Saja parema hulka mahtusid veel Toomas Sõmer (44.), Debora Saarnak (52.), Karl-Markus Kivioja (56.), Regita Luukas (61.), Robin Rõmmel (63.) ning Annabel Nigu (97.) Õnnitleme tublisid pranglijaid!
Pranglimise võistlusrühmad on: sirgujad, 0.–3.klass, oskajad, 4.–6. klass, lisaks neiud ja noormehed 7.–12. klassini. Suursaarte võistlusel võistlesid neiud ja noormehed ühises arvestuses. Eesti arvestuses aga eraldi.
Pranglimise ehk peast-arvutamise jõukatsumist Käinas toetasid Hiiumaa tarbijate ühistu, Käina vald, Hiiu vald ning Kirjastus Valgus – täname toetuse eest!
AET SÕMER
võistluse korraldaja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...