Connect with us

Uudised

Maret Sõmer MMil kuues

Margus Sõmer
Nädalavahetusel Väimelas peetud pranglimise maailmameistrivõistlustelt tõi Maret Sõmer Hiiumaale kuuenda koha.
“Jäin kohaga väga rahule, tulemusega võib-olla veidi vähem,” võttis Kärdla ühisgümnaasiumi 8.a klassi õpilane võistlustulemuse kokku.
Kogutud 19 684 punkti kohta ütles Sõmer, et väike varu ehk jäi, aga eelnevalt püstitatud eesmärk, vähemalt 19 500 punkti sai täidetud.
Õnnelik oli ka Maretit juhendajana saatnud isa, Emmaste põhikooli matemaatikaõpetaja Margus Sõmer: “Viimase korraga, just vahetult enne võistlusaja lõppu õnnestus tal teha ühel alal – kümnendmurdude lahutamises – suurepärane isiklik rekord 5441 punkti, mis oli selle ala parim tulemus nii neidude kui ka naiste arvestuses.”
Maailmameistriks tuli neidude arvestuses leedulanna Sandra Macijauskaitè 28 199 punktiga. Sealjuures jagasidki eestlased ning leedulased omavahel kõigi kuue võistlusklassi kuldmedalid.
Positiivselt ehk uue isikliku rekordiga lõppenud võistluseks Maret Sõmer eraldi ettevalmistust ei teinud. “Maakonnavõistluse ja maailmameistrivõistluste vahele jäi palju igasuguseid muid asju, millega tegeleda, näiteks Koolitantsu finaal ning esinemine Tartus Maa päeva konverentsil,” rääkis Maret, kes enne MMi jõudis vaid paaril-kolmel päeval harjutada.
Isa Margus selgitas, et pranglimises aastaringset treenimist ei toimugi. Kui mingi tase on saavutatud, on see võimalik taastada kuu-paari harjutamisega. Reeglina tehakse seda siis, kui algavad maakondlikud eelvõistlused.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...