Connect with us

Uudised

Sõmerid pranglimise MMil

Maikuu esimesel nädalavahetusel sõitis Emmaste põhikooli matemaatikaõpetaja Margus Sõmer koos lastega Sloveeniasse, et esindada Eestit pranglimise ehk peast arvutamise maailmameistrivõistlustel (MM).

Edukamalt esines MMil Toomas Sõmer, kes 12 213 punktiga saavutas 1. klassi arvestuses esikoha. Võistlusklassis sirgujad ehk 1.–3. klassi õpilaste seas oli ta 14. kohal, eespool vaid 3. klassi õpilased, kellest parima tulemuseks oli 21 908 punkti.
Toomase vend Andres Sõmer, kes samuti õpib Kärdla ühisgümnaasiumis, oli noormeestest ehk 7.–12. klassi õpilaste arvestuses 19. kohal 15 059 punktiga, võitja tulemuseks oli 30 049 punkti.
Maret Sõmer, kes õpib Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumis, saavutas 20 306 punktiga neidude arvestuses viienda koha, võitja punktisaak oli 25 329.
Meeste arvestuses oli Margus Sõmer 14 127 punktiga 11. kohal, võitja teenis 19 783 punkti ehk neiud ja noormehed edestasid peastarvutamises kõvasti täiskasvanuid.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...