Connect with us

Uudised

Pidu emadepäeval ei toimu, aasta ema valitakse ikka

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa aasta ema kandidaate saab esitada selle nädala lõpuni, 10. mai emadepäevapidu jääb ilmselt ära.
Vallavanem Toomas Rõhu ütles, et lõplikult seda veel otsustatud pole, aga tõenäoliselt jääb see pidu planeeritud kujul ära, sest avalikke üritusi sel ajal veel korraldada ei saa. “See sõltub üleeestilisest eriolukorrast ja praegu on ju piirangud jätkuvalt peal,” ütles Rõhu. “Kui me just mingit erisust ei taha teha, aga ilmselt ei ole see mõistlik.”
Rõhu ütles, et ei ole veel selge, mis saab edasi ja seepärast oodatakse vabariigi valitsuse ja peaminister Jüri Ratase sõnumit.
Sellegipoolest kutsus ta esitama Hiiumaa aasta ema kandidaate, et väärtustada ema ja emadust, tunnustada naise rolli laste kasvatamisel, aga ka tema tegevust ühiskonnas.
Tiitel “Hiiumaa aasta ema” antakse emale, kes on oma töös pädev ning on perekonna väärtustamise heaks eeskujuks ka väljaspool pere­konda. Emale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kelle kodu pakub armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust.
Ettepanekuid Hiiumaa aasta ema kandidaatide kohta saab saata hiljemalt pühapäeval, 26. aprillil meiliaadressile kardla@hiiumaa.ee või postiga aadressile Keskväljak 5a, Kärdla, Hiiumaa vald, 92413, Hiiumaa.
Kandidaat peab olema Eesti kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik. Ettepanekus tuleb välja tuua kandidaadi ees- ja perekonna­nimi ning vanus, tema elu- ja töökoht, laste arv, nende nimed ja vanused. Lisada tuleb ka põhjendus, miks just see kandidaat peaks aunimetuse pälvima. Autor peab lisama ka enda kontaktandmed, nime ja ettepaneku esitamise kuupäeva.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...