Connect with us

Uudised

Pidu emadepäeval ei toimu, aasta ema valitakse ikka

Hiiumaa aasta ema kandidaate saab esitada selle nädala lõpuni, 10. mai emadepäevapidu jääb ilmselt ära.
Vallavanem Toomas Rõhu ütles, et lõplikult seda veel otsustatud pole, aga tõenäoliselt jääb see pidu planeeritud kujul ära, sest avalikke üritusi sel ajal veel korraldada ei saa. “See sõltub üleeestilisest eriolukorrast ja praegu on ju piirangud jätkuvalt peal,” ütles Rõhu. “Kui me just mingit erisust ei taha teha, aga ilmselt ei ole see mõistlik.”
Rõhu ütles, et ei ole veel selge, mis saab edasi ja seepärast oodatakse vabariigi valitsuse ja peaminister Jüri Ratase sõnumit.
Sellegipoolest kutsus ta esitama Hiiumaa aasta ema kandidaate, et väärtustada ema ja emadust, tunnustada naise rolli laste kasvatamisel, aga ka tema tegevust ühiskonnas.
Tiitel “Hiiumaa aasta ema” antakse emale, kes on oma töös pädev ning on perekonna väärtustamise heaks eeskujuks ka väljaspool pere­konda. Emale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kelle kodu pakub armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust.
Ettepanekuid Hiiumaa aasta ema kandidaatide kohta saab saata hiljemalt pühapäeval, 26. aprillil meiliaadressile kardla@hiiumaa.ee või postiga aadressile Keskväljak 5a, Kärdla, Hiiumaa vald, 92413, Hiiumaa.
Kandidaat peab olema Eesti kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik. Ettepanekus tuleb välja tuua kandidaadi ees- ja perekonna­nimi ning vanus, tema elu- ja töökoht, laste arv, nende nimed ja vanused. Lisada tuleb ka põhjendus, miks just see kandidaat peaks aunimetuse pälvima. Autor peab lisama ka enda kontaktandmed, nime ja ettepaneku esitamise kuupäeva.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....