Connect with us

Uudised

Perearst Marje Vannile kvaliteedimärk

Perearst/Madis Filippov
Täna Tartus toimuval Eesti Perearstide Seltsi aasta­konverentsil tunnustatakse 85 parimat perearstipraksist üle Eesti. Teiste hulgas pälvib kvaliteedimärgi ka Käina perearst Marje Vann.
Eli Lilles Celsius Healthcareist ütles, et Hiiumaa perearstid on varemgi kvaliteedimärgile kandideerinud, aga A tasemele jõuti esmakordselt. Tema sõnul oli Vann tänavu ainus saare perearst, kes kvaliteedimärgile kandideeris.Tunnustuse pälvinud praksiste arv on aastatega kasvanud ja tänavu tegi see rekordilise hüppe. Eelmisel aastal sai kvaliteedimärgise 66 praksist, tänavu juba 85. Esmakordselt saavutas kõrgeima taseme 15 keskust.
Eesti perearstide seltsi juhatuse liikme Elle-Mall Keevalliku sõnul on igale perearstile oluline, et ta saaks pakkuda kvaliteetset arstiabi.
Parimad praksised selgitatigi välja perearstide seltsi koostatud perearstipraksiste kvaliteedijuhise alusel. Praksiste hindamisel võeti arvesse nii kliinilist kui korralduslikku mõõdet – see tähendab, et hinnati mitmeid aspekte, näiteks praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sh haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ja koostööd patsientidega.
Lisaks parimate kvaliteetpraksiste äramärkimisele on seltsil sel aastal plaan keskenduda ka neile praksistele, millel kvaliteedi osas nii hästi ei lähe, leida ja kaardistada põhjused.
Kõrgema kategooria saamiseks esitas tänavu andmed 110 praksist. Pärast nende hindamist jäid sõelale keskused, mis läbisid veelkord kontrolli ehk auditeerimise. Auditeerimisprotsessi on lisaks perearsti­dele partneritena kaasatud ka terviseameti ja haigekassa, sotsiaalministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...