Connect with us

Uudised

Pärija saab Luidja maja ära osta

Hiiumaa vallavoli­kogu otsustas nelja­päevasel istungil Luidja maja kohtuotsust edasi mitte kaevata. Haldus­kohus otsustas 24. mail rahuldada Signe Voolaine kaebuse ja tühistada Hiiumaa vallavoli­kogu mullu novembris tehtud otsuse ning mõistis Voolaine kasuks välja menetlus­kulud summas 2838 eurot.
Tegemist oli kinnistu võõrandamise vaidlusega. Hiiu vallavolikogu võõrandas kinnistu otsustuskorras maja kunagiste elanike järeltulijale Signe Voolainele. Sellele otsusele esitas teine pakkuja aga vaide, mille Hiiumaa vallavolikogu rahuldas, tunnistades varasema otsuse kehtetuks.
Hiiu vallavolikogu on alates 2015. aastast püüdnud Luidjal asuvat vallale kuuluvat hoonestatud kinnistut korduvalt müüa avalikul enam­pakkumisel. Peale viimast pakkumiste tähtaega möödunud suvel võttis vallaga ühendust mitu ostuhuvilist. Vallavalitsus otsustas võimaldada neil teha etteantud tähtajaks oma pakkumised, millest parim oli Martin Keskküla 50 000 eurot. Seejärel esitas vallavalitsus volikogule eelnõu müüa maja otsustuskorras Keskkülale.
Peale eelnõu avalikustamist esitas Voolaine uue ja suurema pakkumise, mille kohta vallavalitsus leidis, et seda enam arvestada ei saa.
Tollase volikogu liige Toivo Saue esitas vallavalitsuse eelnõule muudatusette­paneku, mida volikogu peale pikka arutelu toetas ning maja otsustati müüa 51 000 euroga Voolainele.
Seepeale tegi uue ja suurema pakkumise ka Keskküla, tema pakkumist aga enam arvesse ei võetud, mille järel ta esitas vallavalitsusele vaide.
Aastatepikkune vaidlus Luidja maja üle on nüüdseks lõppenud ja hoone ostuõigus kuulub sõjaeelsete omanike, perekond Jõgi järeltulija Signe Voolainele.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...