Jälgi meid

Uudised

Panso “Naljakas inimene” LR kuldsarjas

Ekraanikuva
“Hea tuju vitamiin meelitas armastatud teatri­tegelast Voldemar Pansot ikka ja jälle Hiiumaale, Kassarisse, kus sündis hiidlaste isevärki elu­kavalusest pakatav jutukogumik “Naljakas inimene”,” tõdeb Loomingu Raamatukogu peatoimetaja Triinu Tamm.
Panso ise ütleb raamatu iseloomustuseks: “See tagasihoidlik kirjatöö on kõike muud kui reisi­raamat. (Neid on niigi palju ja lõppu pole karta!) Ta võiks olla reisijaraamat – raamat, mille reisija vagunisse kaasa võtab. Sama hästi sobib ta saunasabasse või hilisõhtul voodisse – kui uni ei tule. Siis tuleb. Teistpidi on ta reisija raamat, kuna kirjutajaks on olnud inimene, kes väga armastab reisida. Ja vanarahvas ütleb: “Ära küsi selle käest, kes kaua on elanud, küsi selle käest, kes on kaugel käinud.””
Raamatu esitlus algab reedel, 29. juulil kell 19 Kassari rahvamajas. Enne seda, kella 16–18ni on Panso Kassari-radadel kavas kultuurilooline retk, mida juhatavad Helgi Põllo ja Riina Roose. Registreerumine aadressil lr@loominguraamatukogu. Kohtade arv piiratud!

HIIU LEHT

Veel lugemist: