Connect with us

Tervis

Paluküla terviseraja korrastustööd jätkuvad kevadel

Hiiu Lehe poole pöördus lugeja, keda üllatas, et Paluküla terviserajal põlevad peale uuendust küll tuled, aga raja pinnas on üles songitud ning jooksmiseks ja suusatamiseks sobimatu.
Paluküla terviseraja rekonstrueerimisprojekti eestvedaja Alari Remmelg palub spordihuvilistel varuda veidi kannatust, sest raja uuendustööd nõuavad paratamatult aega. “Kui paned seemne mulda, siis ei ole reaalne oodata järgmisel päeval juba saaki,” tõi ta võrdluse.
Rajakatte korrastamine on planeeritud käesoleva aasta kevadeks. “Kivisemad lõigud on kavas katta pinnase ja puiduhakkega, korrastada valgustust ja rada korralikult märgistada,” selgitas projekti eestvedaja.
Mullu jäid tööd pooleli, kuna terviseraja renoveerimisega alustati alles aasta lõpus. “Seetõttu võib rajal hetkel olla veidi ebamugav joosta,” nentis Remmelg. Sel aastal pole küll suusatamiseks piisavalt lund olnud, aga Remmelg kinnitas, et tööd tehakse selle nimel, et tervise­rajal tulevikus ka vähese lumega suusatada saaks.
Paluküla terviseraja rekonstrueerimisega alustati mullu novembris, tööde maksumus oli 16 700 eurot. Rekonstrueerimise lõplikku maksumust Remmelg öelda ei osanud. “Edaspidiseid töid teostatakse jooksvalt vastavalt rahalistele võimalustele.” Tema sõnul on tööde eesmärk arendada radasid nii, et need sobiksid nii jalutajatele, jooksjatele kui ka suusatajatele. Raja profiilid planeeriti ja tasandati, osaliselt rada laiendati ja eemaldati võsa. Lisaks pikendati valgustatud rajaosa seniselt 1,3 kilomeetrilt 1,8 kilomeetrini ning selleks paigaldati rajalõigule kaabel ja valgustid.
Paluküla terviseraja korrastamist rahastasid kultuuri­ministeerium, SA Eesti Tervise­rajad ja Pühalepa vald. Remmelgu sõnul on rahastus omavahelise hea koostöö tulemus. Rekonstrueerimistöid teostas Kemehh OÜ ja Väina ja KO OÜ.
Erinevatel heakorratöödel olid abiks ka Hiiumaa jooksugrupi liikmed ning treeningutel osalejad.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...