Connect with us

Tervis

Paluküla terviseraja korrastustööd jätkuvad kevadel

Hiiu Lehe poole pöördus lugeja, keda üllatas, et Paluküla terviserajal põlevad peale uuendust küll tuled, aga raja pinnas on üles songitud ning jooksmiseks ja suusatamiseks sobimatu.
Paluküla terviseraja rekonstrueerimisprojekti eestvedaja Alari Remmelg palub spordihuvilistel varuda veidi kannatust, sest raja uuendustööd nõuavad paratamatult aega. “Kui paned seemne mulda, siis ei ole reaalne oodata järgmisel päeval juba saaki,” tõi ta võrdluse.
Rajakatte korrastamine on planeeritud käesoleva aasta kevadeks. “Kivisemad lõigud on kavas katta pinnase ja puiduhakkega, korrastada valgustust ja rada korralikult märgistada,” selgitas projekti eestvedaja.
Mullu jäid tööd pooleli, kuna terviseraja renoveerimisega alustati alles aasta lõpus. “Seetõttu võib rajal hetkel olla veidi ebamugav joosta,” nentis Remmelg. Sel aastal pole küll suusatamiseks piisavalt lund olnud, aga Remmelg kinnitas, et tööd tehakse selle nimel, et tervise­rajal tulevikus ka vähese lumega suusatada saaks.
Paluküla terviseraja rekonstrueerimisega alustati mullu novembris, tööde maksumus oli 16 700 eurot. Rekonstrueerimise lõplikku maksumust Remmelg öelda ei osanud. “Edaspidiseid töid teostatakse jooksvalt vastavalt rahalistele võimalustele.” Tema sõnul on tööde eesmärk arendada radasid nii, et need sobiksid nii jalutajatele, jooksjatele kui ka suusatajatele. Raja profiilid planeeriti ja tasandati, osaliselt rada laiendati ja eemaldati võsa. Lisaks pikendati valgustatud rajaosa seniselt 1,3 kilomeetrilt 1,8 kilomeetrini ning selleks paigaldati rajalõigule kaabel ja valgustid.
Paluküla terviseraja korrastamist rahastasid kultuuri­ministeerium, SA Eesti Tervise­rajad ja Pühalepa vald. Remmelgu sõnul on rahastus omavahelise hea koostöö tulemus. Rekonstrueerimistöid teostas Kemehh OÜ ja Väina ja KO OÜ.
Erinevatel heakorratöödel olid abiks ka Hiiumaa jooksugrupi liikmed ning treeningutel osalejad.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...