Connect with us

Uudised

Lumekahurid seisavad lahinguvalmis

Itaaliast eelmisel nädalal Paluküla terviserajale jõudnud kaks lumekahurit on komplekteeritud ja miinuskraadide ootel.
Pühalepa osavalla haldusjuht Argo Valgma ütles, et kahurid vajavad lumetootmiseks ööpäevaringset, vähemalt viie miinuskraadiga ilma, mida on oodata alles jaanuaris. Seetõttu jääb kunstlume tegemine ilmselt uue aasta algusesse, oletas ta.
Lumekahurid tarnis Püha­lepa vallale hanke võitnud OÜ MHL-Snow ja tegu on uute Itaalias toodetud masinatega, lisaks tõi ettevõte kohale ka kõrgsurve-konteiner­pumpla.
Ettevalmistustööd kunstlume tootmiseks on kestnud ligikaudu kaks aastat. Eelmisel aastal valmis Palukülas 75 meetri sügavune puurkaev, rajatud on vee­reservuaar ning paigaldatud vee- ja elektritorustik.
Valgma ütles, et juurde on vaja veel rajatraktorit, selle hange on käimas. Suusaraja tegemiseks hakatakse ratastel lumekahuritega liikuma mööda rada, kuni rajale tekkib vajaliku paksusega lumekiht – vähemalt pool meetrit. Rajatraktor lükkab lume laiali ja vajutab sisse ühe klassikaraja, mille kõrvale jääb ka vabatehnika rada. “Kui kunstlund on piisavalt paks kiht, peab see vastu kauem kui pärislumi, sest on koostiselt tihedam,” selgitas Valgma.
Kultuuriministeerium rahastab Paluküla tervise­radade arendamist aastatel 2019–2022 igal aastal 40 000 euroga ja sama suure summa panustab vald.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...