Connect with us

Uudised

Paasoja valmistub MM valikmängudeks

Siim Semiskar
Möödunud neljapäeval alustas korvpalli maailmameistrivõistluste valikmängudeks treeninguid Eesti koondis, kus mängib ka Hiiumaalt pärit korvpallur Martin Paasoja.
Peatreener Tiit Soku käe all valmistutakse toimuvateks valikmängudeks. Juba 29. juunil kohtutakse Glasgows Suurbritanniaga ja 2. juulil Saku Suurhallis Kreekaga. Tulemused otsustavad, mis riikide koondised pääsevad novembris toimuvale kvalifikatsiooniturniirile.
Briti koondist võideti mullu novembris Tallinnas toimunud mängul, kuid see ei garanteeri midagi. “Nüüd on neil koduväljakueelis ja midagi kerget sealt oodata ei ole,” ütles koondises tagamängija positsioonil mängiv Martin Paasoja.
Kreeka koondis olevat kõvemast puust vastane, kelle vastu pole Paas­oja sõnul kunagi olnud kerge mängida. Loodetakse, et Saku Suurhalli tuleb võimalikult palju fänne ja koondis annab endast kõik, et kreeklastele mäng raskeks teha.
Veel enne tähtsaid valikmänge saab võistkond kätt harjutada 21. ja 29. juunil toimuvatel sõpruskohtumistel Soomega. “Need on nii-öelda harjutusmängud, kus saab proovida erinevaid mängijaid ja süsteeme ning taktikaid,” kommenteeris Paasoja.
Mängijate ridades on toimunud mõned muutused. Võrreldes novembri ja veebruariga on koondis Paasoja sõnul nooremaks läinud. Suurt probleemi ei tohiks see tema arvates tekitada: “Enamikega mängijatest oleme varem koos mänginud, kas siis noortekoondises või varasemalt meestekoondises.”
Pikka puhkust Martin Paasojal silmapiiril pole – juunist juuli alguseni tuleb treenida koos Eesti koondisega, ülejäänud suvel juba uueks hooajaks valmistuda. Kogenud sportlane on sellega harjunud. Muidu Rumeenia kõrgliigas mängiv Paasoja loodab siiski suvel võimalikult palju aega kodu­saarel veeta.

Kaisa Potisepp

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...