Connect with us

Uudised

Paasoja ja Voolaiu esimesed medalid täiskasvanute EMV-l

KÜLLI FRIEDEMANN
Rapla korvpalliklubi saavutas lõppeval hooajal ajaloo parima tulemuse – Eesti meistrivõistlustel teeniti pronksmedalid. Esimese medali täiskasvanute seas said kaela ka Martin Paasoja ja Kristjan Voolaid.
Otsustava mängu võitis Rapla puupüsti täis kodusaalis 87:64. Teise kohtumise samuti koduväljakul 76:61, samas kui esimese võitis Rakveres sealne Tarvas 70:64.
Panuse selle heaks andsid ka Martin Paasoja ja Kristjan Voolaid, kes korvpalli algtõed Hiiumaal treener Mati Kiiveri käe all selgeks said.
Noormeestel on vestluse ajaks paar-kolm puhkepäeva selja taha jäänud, ent emotsioon ja positiivne tunne püsivad. Nad kinnitasid, et medal on oluline neile endale, aga veel tähtsam Raplale.
“Kodumängude ajal on raske saalis istekohta leida, terve linn on reklaame täis. See näitab, et väga paljud inimesed hoolivad ja elavad tulihingeliselt oma koduklubile kaasa,” kirjeldas Voolaid väikelinna korvpalliarmastust.
Ka Paasoja kinnitas, et medal on Rapla jaoks väga suure kaaluga. “See, mis nende play-off mängude ja üldse selle hooaja jooksul toimus Raplas, oli lihtsalt suurepärane,” meenutab tiimi põhiviisiku mängija mängudega kaasas käinud melu ja publiku toetust. “Raplat võib võrrelda Kärdlaga – kõik tunnevad kõiki.”
Pronksmedal oli nii Raplal kui hiidlastel tegelikult käeulatuses juba kaks aastat tagasi. See oli hooaeg, mil Paasoja-Voolaid tiimiga liitusid ning pronksiseerias olid samamoodi Rapla ja Rakvere vastamisi.
Toona jäi peale Lääne-Virumaa sats. “Aga ma arvan, et seda magusam oli nüüd seda pronksi võita,” ütles Paasoja.
Raske aasta
Kuigi hooaeg tipnes esimese medaliga täiskasvanute seas, ei olnud see hiidlastele sugugi lihtne aasta.
“Minu jaoks oli hooaeg just vaimselt väga raske,” sõnas aasta jooksul täpselt 20 kohtumist meistrisarjas mänginud Paasoja. Hooaja alguses oli ta väga heas vormis, ent siis andis vana vigastus – nn “hüppaja põlv” – taaskord tunda. Tuli minna operatsioonilauale. Sellest taastumine oli ajakulukam, kui arvati-loodeti.
“Alles play-offides tundsin ennast jälle iseendana ja sain mängimisest rõõmu tunda,” võttis Paasoja vigastuse teema optimistlikult “lõpp hea, kõik hea” vaimus kokku.
Voolaid tõi välja, et tegemist oli tema jaoks kõige keerulisema hooajaga. Ta võitis edukalt puukborrelioosi, jõudis just vormi taastama asuda, ent sai veebruaris õlatrauma, mis hooaja lõpetas. “Vaimselt oli see kindlasti kõige raske hooaeg minu karjääris,” nentis aastaga seitse mängu kirja saanud Voolaid.
Samas oli temagi optimistlik ja leidis ka positiivset: “Arenesin sel hooajal palju, sest sain teha väga palju tööd nii jõusaalis kui ka individuaalselt pallisaalis.”
Alexela korvpalli meistri­liigas jäi Paasoja arvele 20 mängu, milles kogunes keskmiselt 25 minutit mänguaega. Ta viskas 8,9 punkti, tegi 0,9 vaheltlõiget, andis 1,8 resultatiivset söötu ja noppis 3,8 lauapalli mängus.
Voolaid sai enda kontosse seitse mängu, kus mänguminuteid kogunes keskmiselt 15. Selle ajaga viskas ta 5,4 punkti ja võttis maha 2,9 lauapalli.
Nüüd tahavad mõlemad  võimalikult palju puhata. Et siis juuni esimestest päevadest individuaalse treeningkava alusel uueks hooajaks põhja laduma hakata.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...