Connect with us

Uudised

Paasoja koondisest väljas

Basket.ee
Eesti meeste korvpallikoondis alustab käesoleval nädalal 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja. Vahetult enne mänge täpsustus koondise nimekiri.
Esialgsest 16nimelisest koosseisust jäävad esimestes valikmängudes kõrvale Martin Paasoja ja Saimon Sutt.
Peatreener Jukka Tojala sõnul võtsid treenerid otsuse vastu raske südamega, kuid kaalutletult. “Korraks mõtlesime, et võtame kõik kuusteist mängijat kaasa, aga kuna koos treenimiseks on väga vähe aega, jõudsime otsusele, et väiksema tuumikuga on parem. Konkreetset põhjust pole, meil on praeguses koosseisus iga positsiooni mängijaid piisavalt,” selgitas Tojala.
Paasoja ütles, et otsus oli tema jaoks üllatav, kuna ta oleks soovinud koondise eest mängida ning usub, et on sellele vastaval tasemel. “Samas ma võin ette kujutada, miks treenerid sellise otsuse tegid,” ütles 27aastane mängumees.
Käesolevaks hooajaks sõlmis Paasoja lepingu Kalev/Cramo meeskonnaga. Tiimi eest on ta Eesti-Läti ühisliigas platsile jooksnud 17 kohtumisel. keskmiselt 15 minutiks, mille jooksul on tema saagiks 8,2 punkti ja 2,5 resultatiivset söötu.
Samas VTB-liigas on viskav tagamängija mänguminuteid kogunud vaid kaheksas mängus ja sel aastal ainult ühes. Keskmiselt on mänguaega jagunud 7 minutit, saagiks 3,5 punkti mängus.
“Ma kindlasti ei kahetse Kalev/Cramosse tulekut, kuna olen saanud terve hooaja väga kvaliteetses treeningkeskkonnas olla,” selgitas ka Rumeenias ja Kreekas mänginud Paasoja, viidates siiski, et lootis hooaja eel teenida rohkem mänguminuteid.
“Üritan enda asja võimalikult hästi teha ning lõpuks on see treenerite otsus, kas ja kui palju nad mind kasutavad,” võttis Martin Paasoja arutelu kokku.
Eile, 20. veebruari õhtul kohtus rahvuskoondis võõrsil Põhja-Makedooniaga ja pühapäeval võtame koduseinte vahel vastu kahekordse Euroopa meistri Itaalia.
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...