Connect with us

Uudised

Paap Kõlar sai motovarjuga kukkudes raskelt vigastada

Reedel, 27. juunil sai ekstreemsportlane Paap Kõlar (59) Soomes juhtunud motovarjuõnnetuses raskelt vigastada.
Hiiumaal eelkõige Ristna Surfiparadiisiga tuntust kogunud Kõlar kukkus mootoriga varustatud tiibvarjuga sõites umbes 50 m kõrguselt Kesk-Soomes Joutsas motovarjude treening- ja võistlusplatsi lähedal vastu maad.
Helsingin Sanomate (HS) võrguväljaande andmetel sai ta raskelt vigastada ja viidi Kesk-Soome keskhaiglasse Jyväskylässe. Vigastuste tõsisuse kohta info puudub, sest tema juures haiglas viibiv elukaaslane ei soovi raskel ajal kommentaare jagada.
Valves olnud päästepealik Jorma Kautto ütles, et motovarjur kukkus alla Joutsa Leivonmäe külas ja häirekeskus sai selle kohta teate kl 20.41. Tema sõnul oli vigastatu kanderaamil kiirabiautosse  viimise ajal teadvusel, kuid suurtes valudes.
Mis siis üldiselt turvaliseks peetud tiibvarjuga ikkagi juhtus? Päästepealik Kautto ütles, et esialgu ei oska keegi kohalolijaist öelda, miks nii läks. “Ka teised lendajad olid juhtunust täielikus hämmingus,” lausus päästja.
Õnnetust on kajastanud Soome meedia, kuid kuna uudistes mehe rahvust ei mainitud, see kohe Eestisse ei levinud. Eile kajastas juhtunut Õhtuleht.
Hiiu Lehe andmetel juhtus Kõlariga samalaadne, märksa kergem õnnetus ka paar aastat tagasi. Eesti meedia seda Kõlari palvel toona ei kajastanud.
ANNA-MAARJA ROOSNA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...