Connect with us

Uudised

Paap Kõlar sai motovarjuga kukkudes raskelt vigastada

Reedel, 27. juunil sai ekstreemsportlane Paap Kõlar (59) Soomes juhtunud motovarjuõnnetuses raskelt vigastada.
Hiiumaal eelkõige Ristna Surfiparadiisiga tuntust kogunud Kõlar kukkus mootoriga varustatud tiibvarjuga sõites umbes 50 m kõrguselt Kesk-Soomes Joutsas motovarjude treening- ja võistlusplatsi lähedal vastu maad.
Helsingin Sanomate (HS) võrguväljaande andmetel sai ta raskelt vigastada ja viidi Kesk-Soome keskhaiglasse Jyväskylässe. Vigastuste tõsisuse kohta info puudub, sest tema juures haiglas viibiv elukaaslane ei soovi raskel ajal kommentaare jagada.
Valves olnud päästepealik Jorma Kautto ütles, et motovarjur kukkus alla Joutsa Leivonmäe külas ja häirekeskus sai selle kohta teate kl 20.41. Tema sõnul oli vigastatu kanderaamil kiirabiautosse  viimise ajal teadvusel, kuid suurtes valudes.
Mis siis üldiselt turvaliseks peetud tiibvarjuga ikkagi juhtus? Päästepealik Kautto ütles, et esialgu ei oska keegi kohalolijaist öelda, miks nii läks. “Ka teised lendajad olid juhtunust täielikus hämmingus,” lausus päästja.
Õnnetust on kajastanud Soome meedia, kuid kuna uudistes mehe rahvust ei mainitud, see kohe Eestisse ei levinud. Eile kajastas juhtunut Õhtuleht.
Hiiu Lehe andmetel juhtus Kõlariga samalaadne, märksa kergem õnnetus ka paar aastat tagasi. Eesti meedia seda Kõlari palvel toona ei kajastanud.
ANNA-MAARJA ROOSNA

Veel lugemist:

Digileht

Hiiu Leht 5. märtsil Uus riigimaja tuleb rahva keskele Vaidlus Saarnaki üle: süüdistused ja vastulaused Noored rändasid 48 tunniga 90 kilomeetrit Piret Kalda mitte...

Politsei

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust, sõiduki omavolilise kasutamise osas, kui neljapäeval võttis 35-aastane naine ilma omaniku loata enda kasutusse sõiduauto BMW.  Paar tundi hiljem...

Uudised

Hiiumaa esindaja Eesti Saarte Kogus Riho Rahuoja tegi vallavolikogu eestseisusele ettepaneku organisatsioonist välja astuda, kuna selle tegevus keskendub pigem väikesaartele.  Saarte Kogu fookuses on...

Uudised

TS Laevade reisiparvlaevad tegid möödunud aastal mandri ja suursaarte vahel ligi 23 000 reisi ehk 0,6 protsenti rohkem kui aasta varem. Piletimüügitulu ulatus 14,7...