Connect with us

Uudised

Osavallavanem: Linn on elanike nägu

Osavallavanema sõnul pole Kärdla linn veel kaugeltki valmis, kuid praeguseks on juba palju tehtud, et siinset elukeskkonda paremaks muuta.
Teisipäeval tähistati Vabriku­väljakul Kärdla linna 80. juubelisünnipäeva. Tervitussõnad ütles osavallavanem Lauri Preimann: “Lennart Meri on öelnud, et oma riigi eest vastutame kõik koos ja igaüks eraldi. Selle mõtte saab üle kanda ka linnale – teeme seda oma linna elanikena.” Osavalla­vanema sõnul on Kärdla täpselt niisugune, nagu me kõik koos seda näha tahame. “Vald ja osavald on vaid tööriistad nende soovide täitmiseks,” tõdes Preimann.
Ta leidis, et sünnipäeval tuleb ka tulevikku vaadata. “Kärdla ei ole kindlasti veel valmis, ent ometi võime julgelt öelda, et palju on juba saavutatud,” ütles Preimann ja teatas häid uudiseid. Nimelt on lähiajal Kärdlas kavas mitme investeeringu elluviimine: algamas on sotsiaalkeskuse ehitus ja jätkub nukuteatri hoone renoveerimine.
Tegevust jagus kõigile
Kärdla linna jooksu starti asus külmast ilmast hoolimata üle 150 spordihuvilise. Päeva juht Artur Valk manitses võistlejaid ettevaatlikkusele, et nad Kärdla auklikel tänavatel ei kukuks.
Võistlusdistants oli 5,7 kilo­meetrit ehk mullusest 700 meetrit pikem. Kui jooksjad olid põhidistantsile startinud, said võimaluse lapsed, kes vastavalt vanusele jooksid kas ühe või kaks ringi ümber Vabrikuväljaku. Kõige pisematele oli veel eraldi rada muruplatsil.
Linna sünnipäev tõi Vabriku­väljaku puupüsti rahvast täis. Lisaks linnajooksule oli kohale­tulnuil võimalus osa saada laadamelust, süüa tervislikke pannkooke ja juua teed. Hea söögi ja joogiga kostitasid kohaletulnuid ka Baabade kohvik, Kohvibox ja Kassari tänavatoit.
Koos Hiiumaa muuseumi teadusdirektori Helgi Põlloga tehti jalutuskäik Kärdla tänavatel. Põllo ütles, et vaatamata külmale ilmale oli huvilisi päris palju, oma nelikümmend. Ratta­sõidule mööda Kärdlat viis soovijad giid Urve Merendi.
Laste seas oli hitiks batuut. Pidulistele esinesid Boris Lehtlaan ning Karmen ja Bänd.
Linnajooksu nobedamad
Põhijooksu meeste esikolmik oli: Mihkel Tammeveski, Madis Annus ja Kustu Künnapas. Annus oli ka möödunud aastal teine, Tammeveski jäi mullu kolmandaks. Naiste arvestuses läks kuldmedal Anni Kingsepale, kes naiste arvestuses võitis ka mullu. Teine oli Jaanika Alev ja kolmas Mare Rebel. Seega toimus kohavahetus, sest mullu oli Rebel teine ja Alev kolmas.
Meesveteranidest oli kiireim Priit Jürimäe, kellele järgnesid Märt Kesküla ja Ain Kotter. Naisveteranidest sai kulla Kalli Samorodni, hõbeda Maarika Matt ja pronksi Eha Laanbek.
11–16aastaste põhidistantsi esikolmikus olid Oskar Orupõld, Sten Ristmägi ja Robin Rõmmel. Samavanustest tüdrukutest oli kiireim Helena Maripuu, järgnes Grete Helen Rool ja kolmandaks jäi Kadri-Liis Paul.
7–8aastased poisid ja tüdrukud pidid jooksma ühe ringi ümber Vabrikuväljaku. Kiireimad olid Nora Orupõld, Emili Aguraiuja ja Alexandria Barinov. Samas vanuse­klassis oli kiirem poiss Kaspar Voolaid, järgnesid Mihkel Saar ja Kristofer Tootmaa.
9–10aastaste distants oli kaks ringi ümber Vabriku­väljaku. Tüdrukutest võitis kulla Carmen Hüüdma, hõbeda Marta Maripuu ja pronksi Carolyn Roos. Poiste arvestuses saavutasid esimese ja teise koha Alari Valgma ja Janori Remmelg, kolmanda koha sai Sten Andri Laanejõe.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...