Connect with us

Uudised

Orienteerujail üliedukas aasta

Marta Eller
Hiiumaa orienteerujatel on hooaeg seljataga, siinkohal kokkuvõte aastast.
Eesti meistriteks tulid Toivo Saue, kahel korral suusa­orienteerumises, Toomas Mast, Eliise Kesküla, Siiri Talts, Ott Rakkaselg ja M35–40 teatemeeskond koosseisus Mati Mägi, Tanel Esta ja Ott Rakkaselg. Hõbemedalid võitsid Toivo Saue, Eliise Kesküla, Siiri Talts, Ott Rakkaselg kahel distantsil, M50 teatevõistkond Toivo Saue ja Toomas Mast ning N14–16 teatenaiskond koosseisus Siiri Talts, Helena Maripuu ja Eliise Kesküla. Pronksmedalid võitsid Mati Mägi kahel distantsil, Toivo Saue kolmel korral, Kustu Künnapas, Helena Maripuu, Toomas Mast ja MN14–16 sprinditeatevõistkond koosseisus Siiri Talts, Maria Eller, Kustu Künnapas ja Eliise Kesküla.
Noorte Eesti orienteerumis­liidu ja ASi Printcenter aasta väldanud noorte karika­sarja arvestuses saavutas N12 klassis esikoha Maria Eller. N14 klassis on esikohal Eliise Kesküla, kolmas Siiri Talts ja neljas Helena Maripuu. M16 klassis on teine Kustu Künnapas.
Eesti koondise ridades võistlesid sel aastal Eliise Kesküla ja Kustu Künnapas, kelle treeneriteks on Anu Saue ja Kristi Heilmann. Noorte väga head saavutused on eelduseks, et tulevikus on meil edaspidi konkurentsivõimelisi võistlejaid ka põhiklassides.
Eesti orienteerumisjooksu 2016. a edetabelis on hiidlased kõrgetel kohtadel. N14 klassis on teine Eliise Kesküla, kolmas Siiri Talts ja kuues Helena Maripuu, N12 klassis teine Maria Eller ja viies Herta Kesküla. M35 klassis teine Ott Rakkaselg ja neljas Mati Mägi, M65 klassis teine Toivo Saue, M50 klassis neljas Toomas Mast, N65 klassis kuues Anu Saue ja M16 klassis seitsmes Kustu Künnapas.
Maakonnas korraldasime 21 orienteerumisneljapäevakut ja 12 võistlust. Tervisespordi­üritustel ja neljapäevakutel oli palju osavõtjaid: keskmiselt oli iga kord stardis 65 huvilist, rohkem kui pooltel kordadel startis 54 ja kokku käis metsas 253 erinevat inimest. Kõikidel kordadel olid stardis Heini Koppel, Dan Lukas, Märt Maripuu ja Evert Padari. Aktiivsemate osalejate vahel loositi välja spordijalatsid ASilt Sportland ning loosiõnn naeratas Raivo Lehele. Suured tänud kõikidele osavõtjatele ja rajameistritele!
Võistlustest oli suurim 55. Hiiumaa karikavõistlus Ristnas, kus osales 88 orienteerujat 16 Eesti klubist, lisaks välisvõistlejad Soomest Kemitö OKst ja kaks orienteerujat USAst.
Toivo Saue koostas karikavõistluseks uue Ristna maastikuga kaardi ja võistlus läks suurepäraselt korda.
Korraldasime orienteerumise algõppe tunnid Kärdla laste­aias ja Käina koolis. Selleks tegi samuti Toivo Saue uued kaardid. Tiit Tatter joonistab Lauka kooli ümbruses oleva maastikuga kaardi.
Eesti meistrivõistlustel võitsid meie orienteerujad eri vanuseklassides kokku 20 individuaalset ja 3 võistkondlikku medalit.
Tänan kõiki, kes meie võistlustest osa võtsid ja aitasid korraldada, radasid tegid, mandril võistlemas käisid ja häid kohti saavutasid! Suured tänud lastevanematele ja treeneritele ning Hiiumaa orienteerumisklubi toetajatele.
Eda Tärk
HOKi president

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

Uudised

15. veebruari seisuga elab Eestis kehtiva elamisloa või elamisõigusega 83 507 Venemaa kodanikku, kellest 73 772 omavad pikaajalist elamisluba, teatab BNS. Kõige vähem elab...