Connect with us

Uudised

Õhkrelvadest laskjad said hoo üles

VELLO KARJA
Hiiumaa laskespordi klubi viis paari kuuga läbi peagu kõik tänavuseks plaanitud võistlused, ainsana tuli leppida Eesti-Soome maavõistluse ärajätmisega.
Klubi hooaeg läks lume­pallina veerema kevadest sügisesse kandunud 13. Ervin Norgani mälestusvõistlusega. Hiiumaa teeneka laske­sportlase ja treeneri auks anti Käina spordikeskuse siselasketiirus päeva jooksul 52 starti ning parimad selgitati õhupüssist ja -püstolist laskmises.
Õhupüssist laskmise võitis läänlane Silver Loorens tulemusega 577,8 silma ja hiidlanna Liivi Hansen, kelle kuue seeria tulemus oli 568,3 silma. Noorte seas oli nelja seeria parim Pärni Kuuse 354,1 silmaga ning püssi toelt laskjatest Oliver Tikerpuu 410,2 silmaga.
Õhupüstolist laskmise esikohad läksid külalisvõistlejatele Männiku laskurklubist (MäLK). Vello Karja tulemus oli 540 silma ja Anna Kulešoval
527 silma. Noormeeste ja neidude esikolmikud hõivasid Läänemaa spordikooli kasvandikud. Võitjateks olid Karl-Markus Rääli 343 silmaga ja Birgitta Vane 338 silmaga.
Läänemaa spordikool kiitis Facebookis oma õpilaste head sooritust ning tõi esile, et võistluse omapära oli väga rikkalik auhinnalaud: kõik võistlejad kuni viimase kohani said midagi mälestuseks. Hiiumaa laskespordi klubi president Aimar Hansen selgitas, et see oli võimalik tänu toetajatele, kellega kokkulepped olid neil juba kevadest.
Mälestusvõistluse raames leidis aset ka ühe lasu võistlus. Kolme kohustusliku proovilasu järel sai laske­sportlane teha ühe arvesse mineva soorituse. Õhupüssiga oli täpseim Valeri Tamme koduklubist ja õhupüstoliga Mati Seppi Haapsalust.
Veteranidel õnnemäng
Teine kevadine mõõduvõtt olnuks õhupüssist ja õhu­püstolist laskmise Eesti-Soome maavõistlus ühes veteranide meistrivõistlusega. Paraku nurjus maavõistluse plaan nii kevadel kui ka nüüd – põhjanaabreid oli valmis saarele tulema vaid kaks, aga vaja oli mõlemal alal viit laskurit.
Nii ei hakatud ka veteranide mõõduvõttu eraldi korraldama, vaid Hiiumaa senior cup sai osaks Ervin Norgani mälestusvõistlusest. Hansen selgitas, et iga seeniorklassi sportlane sai mälestusvõistluse kuuest seeriast esimesed neli kirja veteranide karikavõistluse arvestusse.
Vanuseklasside lõikes kujunesid õhupüssist laskmises võitjateks Kalmar Tikerpuu 383,7 silmaga, Valeri Tamme 380,5 silmaga ja Jüri Kilvits (MäLK) 355,9 silmaga. Naislaskurite seas said esikohad Riina Tikerpuu tulemusega 367,7 silma ja Liivi Hansen 381,9 silmaga.
Õhupüstolist laskmises kuulusid võidud Kalmar Tikerpuule (337 silma), Vello Karjale (357 silma), Paavo Roobale (MäLK, 324 silma), Annika Koppelile (347 silma) ja Liivi Hansenile (319 silma).
Aimar Hansen tõi esile Annika Koppeli, kes on õhupüstolist laskmises oluliselt edenenud. Mälestus­võistlusel olid tema seeriad 86, 86, 87, 88, 83 ja 82 silma. “Õhupüstolist laskmine on praegu üldiselt tõusev trend, sest vajab õhupüssist laskjaga võrreldes vähem varustust,” rääkis Hansen.
Sügis andis meistrid
Laskesportlaste hooaeg saab traditsiooniliselt alguse Hiiumaa karikavõistluste esimese etapiga oktoobris, millele järgnevad Hiiumaa meistrivõistlused (HMV) novembris ja kulgeb kevadesse igakuiste karikavõistluste etappidega. Praeguseks ongi kaks esimest peetud ja igal võistlusel on klubi võõrustanud ka külalisi.
Klubi presidendi sõnul on peagu igal siinsel võistlusel esindatud MäLK, kasvanud on läänlaste huvi ja sekka on tulnud sportlasi Kaiu laskurklubist Raplamaalt. Ehkki külalised on igati teretulnud, muutis klubi mullu meistri­võistluste juhendit nii, et Hiiumaa meistriteks saavad ikka oma saare sportlased.
Tänavused meistrid õhupüssist laskmises on Kalmar Tikerpuu (579,5 silma), Mairi Villmäe (574 silma), Pärni Kuuse (354 silma) ja Rainer Tikerpuu (414,4 silma). Õhupüstolist laskmise maakondlikud meistrid 2020 on Tiit Vannas (533 silma) ja Annika Koppel (477 silma).
Uurides Hansenilt järelkasvu kohta, sain teada, et klubis harjutab stabiilselt tosina jagu noori. Laske­sportlaste perekonna
Tikerpuu kõrvale on kerkinud näiteks Pruulid Emmastest: Erik ja Ralf. “Tubli tulija on Lili Karukäpp – tema tõusu on näha ja tahtmist on,” jagub Hansenil kiidusõnu noorsportlase aadressil.
Äsjastel võistlustel näitas Karukäpp õhupüssist laskmises tulemusi 352,8 silma (E.Norgani), 361,2 silma (HKV I etapp) ja 347,8 silma (HMV). Nende tulemustega astub neiu jõudsalt järele meie senisele parimale Pärni Kuusele.
Järgmine õhkrelvadest laskjate mõõduvõtt kodu­saarel on kavas 12. detsembril Käinas.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...