Connect with us

Uudised

Noortejuht: Eliise ja Jakob on tublid

erakogu
Nagu igal aastal valisid Hiiumaa Kodu­tütred ja Noored Kotkad 2018. aasta parima kodutütre ja noorkotka. Hiiumaa noorteinstruktor Merje Reismaa ütles, et valiku tegid vaba­tahtlikud noorte­juhid omavahelisel arutlusel.
Arutelu tulemusena valiti aasta aktiivseimaks kodutütreks Eliise Kesküla, kes on Kärdla põhikooli 9. klassi eeskujulik õpilane.
“Ta on superandekas orienteeruja, nüüdseks juba kaheksa aastat väga aktiivselt orienteerumisega tegelenud,” iseloomustas noortejuht aasta kodutütart.
Viimaseks parimaks tulemuseks oli esikoht Eesti meistrivõistluste öises orienteerumises, vabariiklikus edetabelis aga on Eliise oma vanuseklassis kuuendal kohal.
Eliise on kodutütar 2012. aastast ja tema orienteerumisoskused on noortejuhi sõnul ka organisatsioonis suureks eeliseks. Nii on Eliise koos oma tiimikaaslastega võistlusmatkadelt üsna mitu võitu Hiiumaale toonud. Näiteks eelmisel aastal käisid Eliise Kesküla, Siiri Talts, Herta Kesküla ja Maria Eller Kaitse­liidu Lääne Maleva patrullmatkal Valge Laev. Nad läbisid maastikul umbes 30 kilomeetri pikkuse teekonna ja said kodutütarde arvestuses esikoha. “Nüüd, kui kodutütarde oskuseid ja teadmisi on aastatega rohkesti omandatud, õpetab Eliise juba nooremaid poisse ja tüdrukuid,” tunnustas noortejuht.
2018. aasta aktiivseimaks noorkotkaks valiti Jakob Hiiemets, kes on Kärdla põhi­kooli 6. klassi õpilane.
Reismaa ütles, et Jakob on väga mitmekülgne poiss: õpib muusikakoolis viiulit, osaleb separingis, on teist aastat järjest Hiiumaa laskespordiklubi liige, käib orienteerumas ja osales eelmisel aastal Läänemaa noorkotkaste ja kodutütarde orkestri koosseisus Kaitse­liidu 100. aastapäeva peol.
“Lisaks kõigele on Jakobi suureks prioriteediks Noorte Kotkaste organisatsioon, ta on pühendunud noor­kotkas, kes käib aktiivselt oma rühma koondustel, maakonna­laagrites, vabariiklikel üritustel Hiiumaad esindamas,” loetles noortejuht.
Viimati käis Jakob Hiiemets koos oma võistkonnaga Läänemaal nooremate kodutütarde ja noorkotkaste matkamängul Mägramatk, kus nad tulid kolmandale kohale. “Jakobile meeldib olla noorkotkas, tema hobid saavad rakendust ning organisatsioon annab palju võimalusi ringi käia ja näha Eestimaad,” iseloomustas Merje Reismaa aasta noorkotkast.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.