Connect with us

Uudised

Kodutütarde ja noorkotkaste laager

Hiiumaa Kodutütarde ja Noorte Kotkaste järgu­laager toimus 9.–10. detsembril Emmaste põhikoolis, kus osales 65 õpilast.
Laagris õppisime oskusi, mida tarvis järgukatsete sooritamiseks. Need hõlmavad kodutütarde ja noorkotkaste teadmisi erinevatel aladel ja jagunevad keerukuse järgi kuude ossa. Järkude saamiseks peavad kodutütred ja noorkotkad omandama teadmisi ja oskusi mitmetel elulistel ja isamaalistel aladel. Näiteks eesti loodus, eesti ajalugu, käitumine, loovus, matka­tarkused ning skaudioskused, turvalisus, esmaabi jne.
Mida kõrgem järk, seda rohkem peab järgu sooritaja teadma. Esimese järgu kodu­tütar ja noorkotkas võib kaitsta isegi noortemagistritöö, mille järel omistatakse talle noortemagistri tiitel. Järgukatsed on kirjas ka kodu­tütre ja noorkotka isiklikus järgutunnistuses.
Seekordses laagris õppisime sõlmede-karabiinide kasutamist, topograafiat ja orienteerumist, tegime köiel tasakaaluharjutusi, mängisime matka- ja jooksu­mänge, kontrollisime, kas tunneme Eestimaa taimi, loomi ja linde, lahendasime salakirja, õppisime pakkima laagrikotti- ja varustust, kordasime üle Eesti Vabariigi tähtpäevad, tutvusime Eesti lipu seadusega ja selle heiskamise korraga.
Huvitav väljakutse oli eepose Kalevipoeg katkendi etendamine. Igale rühmale jagati paberid, kus oli kirjas üks lõik eeposest. Aega etenduse ettevalmistamiseks oli vaid 15 minutit ja 3–5 minutit kulus selle ettenäitamiseks.
Hilisõhtul oli häire, sest varastati kogu laagri õhtusöök ja pidime seda otsima minema, kaasas taskulambid ja kaart, millele märgitud varastatud õhtusöögi asukoht. “Õhtusöögijaht” kestis umbes tunni. Õnneks leidsid kõik rühmad oma toidu üles ja tulid õnnelikena koolimajja tagasi.
Teisel laagripäeval küpsetasime piparkooke ja laagri lõpus sai igaüks kaasa pakikese piparkooke. Oli väga õpetlik ja lõbus laager, hea meeleolu ja mõnus seltskond. Mul on hea meel, et olen kodutütar!
Kättriin Remmelg
kodutütar

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.