Connect with us

Uudised

Naaditeater tõi Provintsiteatripäevadelt laureaaditiitli

ARVO TARMULA
Hiiu Naaditeater tõi nädalavahetusel Läänemaal Kõmsis toimunud nelja läänepoolse maakonna festivalilt Provintsiteatripäevad laureaaditiitli.
Teadaolevalt on see esimene kord kui Hiiumaa täiskasvanud harrastusnäitlejad mõnelt festivalilt laureaaditiitli toovad. Tiitel tuli Otia Ioseliani “Kuni käru pole kummuli ehk kaks päeva elada” eest.
Tüki lavastaja Kristjan Arunurm pälvis ühtlasi parima meesnäitleja preemia peategelase Agabo rolli eest. Osades mängisid veel Helve-Esta Sillamaa (ema Kessaria), pojad Dito (Mati Lepna), Durmišan (Henn Martinson) ja Iovei (Janno Elmi) koos oma kaasade Žužuna (Piret Põllu), Landa (Ragne Jõhvik) ja Gogolaga (Kadri Maiste), noorim poeg Buhhuti (Valdek Elmi) koos oma pruudi Tsagoga (Mari-Liis Leivalt), külaeit Karpe (Õie Laksberg) ja noor naine Kessaria (Rita Altmets)
Tükki “Kuni käru pole kummuli ehk kaks päeva elada” mängitakse Kärdla Kultuurikeskuses veel 6. mail kl 19, ühtlasi plaanitakse minna lavastusega ringreisile Saaremaale ja etendust tahetakse näidata ka Tallinna hiidlastele.
Festivali grand prix sai Saaremaa Teater “Millal küll Kalev koju jõuab?” eest, lavastaja Väino Uibo.
Laureaaditiitli pälvisid lisaks Hiiu Naaditeatrile ka Tornimäe trupi Tungal “Kahekõned”, lavastaja Krista Kütt ja Salme vallateatri “Reispass”, lavastaja Maire Sillavee.
Festivali parim naisnäitleja oli Aili Salong Taritu Tubateatrist.
Festivalil osales 11 truppi Lääne-, Pärnu-, Saare- ja Hiiumaalt: Raeküla Rahva Teater, Taritu Tubateater, Tornimäe Tungal, Saaremaa Teater, Orezare, Kärla Võsa Teater, KÕT! Teater, Salme Vallateater, Tornimäe Näiteselts, Matsalu Näitemängu Seltsing ja Hiiu Naaditeater.
Provintsiteatripäevad toimusid tänavu 18.–19. aprillil Kõmsi rahvamajas. Kahe aasta eest olid need Kärdlas, siis said hiidlased pärjatud lavastuse “Äike” eest, kõrvalosa eest sai preemia Piret Põllu ja parima naisnäitleja auhinna Helve-Esta Sillamaa.
Aasta pärast jõuab festivaliring Saaremaale tagasi ja Arunurm kinnitas, et Hiiu Naaditeater kavatseb ka sellest osa võtta.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...