Connect with us

Uudised

Mõtteid spordirahva kokkutulekust

erakogu
KÄROLYN KIVISTIK
Möödunud aastal oli Eesti rahval ja ka hiidlastel palju ümmargusi tähtpäevi. Tähtsaim neist, et Eesti Vabariigil täitus 100 aastat.
Kuid ka Hiiumaa spordielus oli olulisi tähtpäevi: Kärdla staadion sai 70, Hiiumaa tenniseklubi ja orienteerujate klubi said 30, Hiiumaa spordiliit 25 aastat täis. On andmeid, et Hiiumaa esimene spordipidu toimus 1923. aastal Laukal, sellest möödus 95 aastat. Esimesel spordi­peol olid lisaks paljudele rahvuslikele aladele kavas ka kergejõustik ja võrkpall.
Neid tähtpäevi silmas pidades tegingi ettepaneku korraldada spordirahva kokkutulek “Väärtustada tehtud ja tehtavat Hiiumaa spordielus”. See saigi teoks 5. jaanuaril Kärdla kultuuri­keskuses koos Hiiumaa
2018. aasta spordiaasta lõpetamisega. Kohale olid tulnud paljud endised sportlased, sporditegelased ja aktivistid ning praegused spordielu tegijad. Üleval oli näitus Hiiumaa parimatest sportlastest läbi aastate ja kultuurkapitali elutööpreemia saanutest. Päeva avas Hiiumaa vallavanem Reili Rand sisuka kõnega. Sellele järgnes eelmise aasta parimate sportlaste autasustamine, millest oli juttu 8. jaanuari Hiiu Lehes.
Eestimaa Spordiliit Jõud tunnustas tänu­kirjadega Ene Mändi, Eda Tärki, Harda Roosnat, Kristi Linkovi, Hannes Maaselit, Artur Valku ja Ahto Tatterit.
Hiiumaa valla­valitsus tänas tänukirjadega 2018. aasta juubilare: Leo Kaldma, Helve Rakkaselg, Avo Tamme, Eelar Pisa, Jüri Sepp, Toivo Saue, Ants Vahtras ja Toivo Pruul.
Lisaks tänas vallavalitsus spordiaktiviste: Georg Linkov, Lia Rosenberg, Mati Kiiver, Arvo-Jüri Rist, Ott Epner, Tiit Madalvee, Jaanus Berkmann, Teet Kivisilla, Erik Lillo, Anne Rajang ja Ahti Meriläinen.
Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi preemia “Tänu ja kummardus” pälvis pikaajalise töö eest spordivaldkonnas Helve Rakkaselg. Aastapreemiatega autasustati Riinu Rahuoja, Boris Ljubtšenkot, Anu Sauet, Eda Tärki ja Inna Lepikut.
Lisaks tänas oma parimaid Hiiumaa spordikool ja vallavalitsus Eestimaa suve- ja talimängudel osalejaid.
Päeva tegid väga meeldivaks vahepaladega esinenud Emmaste õpetaja Heli Lindmäe laululapsed koos täiskasvanutega. Nauditav oli vaadata ka Tiina Tantsustuudio neidude kõrgetasemelist esinemist.
Tuleb täielikult nõustuda spordiveteranide ütlemistega: Hergo Tasuja juhtis kokku­tulemist nii heal tasemel, et ta võiks vabalt olla selles ametis ka Eesti parimate sportlaste au­tasustamisel.
Kokkusaamine lõppes meeldivas vestlusringis Aimar Hanseni poolt ettevalmistatud pidulauas.
Lõpetuseks arvan, et oleks pidanud tänama ka kõiki varasemaid spordiinimesi Hiiumaa 2018. aasta meistrivõistluste juubelimedalitega.

Lembit Sauer
spordiveteran

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...