Connect with us

Uudised

Neli sportlast EOK tänuvastuvõtul

Kalev Lilleorg / EOK
Eesti olümpia­komitee tunnustas Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses peetud pidulikul tänuvastuvõtul tänavu rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 52 medalit võitnud sportlasi ja nende treenereid.
Hiiumaalt oli tänuvastu­võtule kutsutud neli sportlast: kolm jääpurjetajat ja üks purisuusataja.
Kutsutud olid veebruaris Euroopa meistrivõistlustel jääpurjetamises Monotüüp-XV klassis pronksmedali saanud  Olev Oolup ja Andrus Padu jahtklubist Dago. Kumbki sündmusel ei osalenud.
See-eest oli kohal veebruaris noorte arvestuses Ice-Optimisti klassis jääpurjetamise pronksi teeninud Jorgen Kuivonen samast jahtklubist.
Märtsis MMil purjelaua­kelkude slaalomis hõbeda saanud Eru Surf Teami liige Boriss Ljubtšenko on samuti Hiiumaaga seotud. Sellest suvest on tal meie spordi­koolis purjelauatreeningud.
EOK president Urmas Sõõrumaa tänas oma kõnes sportlasi ja nende treenereid, kes on selle aasta esimesel poolel jõudnud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalivõiduni. Sõõrumaa märkis, et selle tulemusel on meie taasiseseisvumise aja jooksul kogutud tiitlivõistluste medalisaak lähenemas märkimisväärse 2400 medalini. “Väikese rahva jaoks on need suured numbrid ning näitavad Eesti rahva elujõudu ja pealehakkamist.”
Vastuvõtule olid kutsutud nii olümpia- kui ka mitte­olümpiaaladel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt tänavu medaleid võitnud täiskasvanud, noorsportlased ja parasportlased oma treeneritega ning maailma­meistriks ja Euroopa meistriks tulnud veteransportlased.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....