Connect with us

Uudised

Meri ja Päike – sünnilt hiidlane

EIKE MERESMAA
Kui üheksa aastat tagasi plaanis Eesti koolispordi liit lihtsalt oma esimesed suvemängud pidada Hiiumaal, siis nüüdseks on meie saar mängude toimumiskohaks jäänudki.
Koolispordi liidu koolinoorte suvepäevad Meri ja Päike on sünnijärgne hiidlane ja juba üheksa aastane.
Sel aastal osales suvepäevadel 300 noort, kellest 50 nooruslikud õpetajad. Osalema ei jõudnud sel aastal kahjuks Saare ja Ida-Virumaa noored. Kokku kestis vallatu puhkus kolm päeva, mille jooksul jõuti ära teha palju lõbusat ja kasulikku.
Esimesel päeval toimus vihma ja pilvi trotsides iga-aastane sõprusteatejooks, kus eri maakondade noored läbisid Kärdlas kulgeva raja ja finišeerisid supelrannas. Seal jätkus aktiivne tegevus võrkpalliplatsil, Mölkky väljakul, vees, discgolfi rajal ja skyjumpi batuutidel. Õhtul toimus rongkäik läbi linna keskväljaku ametlikule avamisele Kärdla linnapargis. Peale seda suunduti disko- ja tutvumisõhtule Kärdla sadamas asuvasse Villalattu.
Eriti meeldis noortele sel aastal maastikumäng, mis toimus Kõpu metsade mägistel küngastel. Kontrollpunktides tuli lahendada mõistatusi, panna proovile oma jõud ja olla täpne. Rajalt naastes oldi küll väsinud ja mõned põlvedki marraskil, aga rõõm laste näol püsis.
Sama päeva hommikupoolikul koristati üheskoos prügist puhtaks üle poole Hiiu valla rannapiirist. Ka teine õhtu veedeti Villalaos tantsides ja seltskonnamänge mängides.
Kolmanda päeva hommik oli kartustäratav – vihma kallas jugadena, aga kõik planeeritud tegevused pidid toimuma õues. Käis tihe sigin-sagin ja otsiti alternatiive, kuid korraldajad olid veendunud, et kui anda ilmale pool tundi tahenemisaega, saab kõik rõõmsalt ja plaanipäraselt tehtud – ja nii oligi. Pool tundi planeeritud teatevõistluste algusest hiljem oli vihm järele jäänud ja taevas lõõmas mõnus suvine päike.
Kokku oli pandud väga mitmekülgne teatevõistluste kava alustades kõige tavalisemast pendelteatejooksust ja lõpetades pimesikk-joonistamisteatejooksuga. Vahepeale mahtus veel kotijooks, mis ei olnud üldsegi mitte tavaline, vaid jooks, kus kõikidel võistkonnaliikmetel tuli selga ajada hulk riideid. Lisaks tuletõrjevõistlus, kus üksteise taga rivis istudes tuli lendava taldriku abil oma pesukausist võimalikult palju vett üle pea rivi selja taga asuvasse kaussi liigutada. Ei puudunud ka pall-põlvede-vahel jooks ja joogitopsidest tehtud prillidega jalgpallislaalom.
See päev lõpetati taas Kärdla linnapargis, kus Eesti koolispordi liidu president Lauri Luik tänas kõiki osalejaid, korraldajaid ja abilisi.
Iga õpilane, kes suvemängud Hiiumaal veetis, sai endale vähemalt ühe uue sõbra ning suure energialaengu, et uuele kooliaastale vapralt vastu astuda.
Järgmise aasta suvemängudeks Meri ja Päike korraldatakse mõttetalguid juba praegu – ja mängud tulevad taas, tulevad pauguga!

Eike Meresmaa

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...

Digileht

Hiiu Leht 12. aprillil Utoopiast pandi kunst pihta Margus Soonlepast arvab naljast ja elust Hiiumaale jääb neli keskkonnavalvurit Jaburate küla jaburad lood Digilehe saab...