Connect with us

Uudised

Kümnendad suvemängud Meri ja Päike Kärdlas

Järgmisel nädalal, 10.–12. augustini toimuvad Kärdlas kümnendat korda koolinoorte suvemängud Meri ja Päike. Nii osavõtjate kui korraldajate kinnitusel on Hiiumaa parim koht suve sportlikuks lõpetamiseks.
EKL presidendi Lauri Luige sõnul on suvemängude eesmärgiks anda kõigile osavõtjaile enne kooliaasta algust võimalus rakendada suvepuhkuse lõpuks kogunenud energiat lustlikes mängudes, tunda rõõmu sõprusest ja liikumisest. “Mitte esikohad, vaid ühine võistkonnatunne, on selle aasta mängude motoks,” lisas Luik.
Eesti koolispordi liidu ja Hiiumaa spordiliidu suvemängudest võtab osa üle 300 koolinoore peaaegu kõigist Eesti maakondadest ja suurematest linnadest.
Mängud algavad esmaspäeva, 10. augusti õhtul kell 20.30 läbi linna kulgeva piduliku rongkäiguga ning sellele järgneva mängude piduliku avamise ja laadaga Kärdla jahisadamas.
Kolme päeva jooksul toimuvatel mängudel proovitakse jõudu sportlikel aladel: teatevõistlused, rannavõrkpall, disc golf, veekorvpall ja maastikumäng.
11. augusti ennelõunal panevad kõik osavõtjad käed külge suvemängude heakorrapäeval Kõpus ja Hiiumaa põhjarannikul: korrastatakse rannaäärt, raiutakse võsa, puhastatakse jõekaldaid ja tehakse muid lihtsamaid talgutöid.
Sportlikud ja töised päevad lõppevad seltskonnamängude ja tantsuõhtutega Villalaos.
Mängude pidulik lõpetamine ja paremate autasustamine algab kolmapäeval, 12. augustil kell 11.45 Kärdla lauluväljakul.
Mängude ettevalmistamist ja läbiviimist toetavad kultuuriministeerium. Eesti kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, Hiiu vald, Kärdla ühisgümnaasium, Hiiumaa spordiliit, RMK Hiiumaa regioon ja keskonnaamet Hiiumaal.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...