Connect with us

Uudised

Kümnendad suvemängud Meri ja Päike Kärdlas

Järgmisel nädalal, 10.–12. augustini toimuvad Kärdlas kümnendat korda koolinoorte suvemängud Meri ja Päike. Nii osavõtjate kui korraldajate kinnitusel on Hiiumaa parim koht suve sportlikuks lõpetamiseks.
EKL presidendi Lauri Luige sõnul on suvemängude eesmärgiks anda kõigile osavõtjaile enne kooliaasta algust võimalus rakendada suvepuhkuse lõpuks kogunenud energiat lustlikes mängudes, tunda rõõmu sõprusest ja liikumisest. “Mitte esikohad, vaid ühine võistkonnatunne, on selle aasta mängude motoks,” lisas Luik.
Eesti koolispordi liidu ja Hiiumaa spordiliidu suvemängudest võtab osa üle 300 koolinoore peaaegu kõigist Eesti maakondadest ja suurematest linnadest.
Mängud algavad esmaspäeva, 10. augusti õhtul kell 20.30 läbi linna kulgeva piduliku rongkäiguga ning sellele järgneva mängude piduliku avamise ja laadaga Kärdla jahisadamas.
Kolme päeva jooksul toimuvatel mängudel proovitakse jõudu sportlikel aladel: teatevõistlused, rannavõrkpall, disc golf, veekorvpall ja maastikumäng.
11. augusti ennelõunal panevad kõik osavõtjad käed külge suvemängude heakorrapäeval Kõpus ja Hiiumaa põhjarannikul: korrastatakse rannaäärt, raiutakse võsa, puhastatakse jõekaldaid ja tehakse muid lihtsamaid talgutöid.
Sportlikud ja töised päevad lõppevad seltskonnamängude ja tantsuõhtutega Villalaos.
Mängude pidulik lõpetamine ja paremate autasustamine algab kolmapäeval, 12. augustil kell 11.45 Kärdla lauluväljakul.
Mängude ettevalmistamist ja läbiviimist toetavad kultuuriministeerium. Eesti kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, Hiiu vald, Kärdla ühisgümnaasium, Hiiumaa spordiliit, RMK Hiiumaa regioon ja keskonnaamet Hiiumaal.

Veel lugemist:

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Taskuhääling

Hiiumaal toimub neil päevil 16 riigi osalusel miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2024. Miinijahtimisest ja mereväest rääkis köik jütud ära Eesti Mereväe miinisõja divisjoni ülem Ott...

Huudised

Eelmisel nädalal Kõrgessaares Utoopia Nr 9 külalistemajas avastatud vargus lahenes tänu vihjetele ja pühapäeva hommikul jõudis Toivo Pildi teos Utoopi seinale tagasi. “Pilt oli...

Uudised

Nelja Nurga Galeriis avati 4. aprillil Maret Kukkuri esimene isikunäitus “Fragmendid“. Näitus koosneb Itaalias veedetud aastate (2017–2022)  jooksul tehtud kahekümnest  fotost, mis on temaatiliselt...