Connect with us

Uudised

Meie Maa ajakirjanikud lõid suhtekorraldusfirma

Niisuguse pealkirja all avaldas Postimees uudise, et Saaremaa ajalehe Meie Maa peatoimetaja Veiko Visnapuu (pildil) ja uudistejuht Ines Vapper rajasid suhte­korraldusfirma OÜ ViVa Konsultatsioonid. Ettevõte asutati mullu septembris ja selle tegevusalaks on äri­registris märgitud suhte­korraldus ja teabevahetus.
PM viitab Eesti ajakirjanduse eetikakoodeksile, mis näeb ette, et ajakirjanik ei võta vastu ametikohti, soodustusi, tasu ega kingitusi, mis tekitavad seoses tema ajakirjanikutööga huvide konflikti ja võivad vähendada tema usaldusväärsust. Samuti ei tohi ajakirjanik olla kajastatava asutuse või institutsiooni teenistuses.
Leheloos viidatakse, et Meie Maas on ilmunud nii ViVa Konsultatsioonide pressiteade kui uudis tuntud Saaremaa ettevõtjale Tullio Liblikule kuuluvast uuest keskusest ning tegemist on klassikalise huvide konfliktiga.
Visnapuu ütles, et ei näe oma tegevuses huvide konflikti, Vapper ütles, et nad registreerisid osaühingu puhtalt praktilisest vajadusest. Vapper nentis, et küsimus võimalikust huvide konfliktist võib tekkida ja oht on, aga kinnitas, et toimetuse tööd või lehe sisu see mitte kuidagi ei mõjuta.
Küsimusele, kuidas saavad lugejad olla kindlad, et on välistatud, et Meie Maas ei ilmu ViVa Konsultatsioonide klientide tellimus­lugusid, vastas Vapper, et lugejad näevad seda lehe sisust. Ühtegi pretensiooni pole tema sõnul lugude kallutatuse kohta tulnud ja need on välistatud ka edaspidi.
Eesti Ajalehtede Liidu tegevjuht Mart Raudsaar ütles oma kommentaaris, et kui ajalehes kajastatavate teemade ja inimeste ning suhtekorraldusbüroo klientide vahel on kattuvusi, on probleem olemas ja emmast-kummast tuleks loobuda. “Me näeme siin klassikalist huvide konflikti. Ajakirjanduse juures on väga olulised läbipaistvus ja lugejate usaldus.”

Refereeritult ajalehest Postimees

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Reedel alanud Garmin Purjetamise Eesti karikasarja esimesel etapil olid võistlemas Optimist, Zoom8 ja ILCA4 klassid. Erinevalt eelmisest aastast osalesid sel aastal võistlusel ka olümpiaklassi...