Connect with us

Uudised

Martin Paasoja: suveliiga täitis eesmärgi

Eelmisel nädalal viibis TYCO/Rapla meeskonna korvpallur Martin Paasoja Hispaanias Leonis. Seal korraldatud Euroopa korvpalli suveliigas näitas ta head minekut.
Paasoja ütles Eestisse tagasi jõudes, et Euroopa suveliigas osalemine oli positiivne samm tema karjääris. “Ma arvan küll, et suveliigas osalemine täitis oma eesmärgi, kuna sain kogemusi edasiseks karjääriks,” ütles 21aastane ja 191 cm pikkune korvpallur.
Astorga meeskonna, kuhu Paasoja suveliigas kuulus, treenerilt Tino Ugidoselt teenisid Hiiumaal üles kasvanud noormehe esitused kiidusõnu. Samas veel kaalukam märk on Paasoja valimine suveliiga First team´i ehk sümboolsesse viisikusse.
Statistikat vaadates oli korvpalliklubi Pärnu kaudu Eesti tippkorvpalli jõudnud noormehe 15,6 punkti mängus liiga viies tulemus. Sealjuures just finaalmängudes turniiri viimasel päeval viskas Paasoja 28 silma. Lisaks tegi ta 1,4 vaheltlõiget mängus, mis oli paremuselt neljas näitaja. Tagamängija ise jäi vaoshoituks: “Jään oma sooritustega enam-vähem rahule. Sport juba on selline, et kunagi ei saa täielikult rahul olla.”
Trumbina tõi ta välja oma hea füüsilise vormi. Konditsioneerita saalis – väljas lõõskas Hispaania suvi 35 plusskraadiga varjus –, kus õhku hingamiseks eriti polnud, tuli nelja päevaga mängida viis mängu. “Pidasin ilusasti vastu, kuigi see oli karm,” ütles Paasoja, kes just viimases mängus oma parima esituse tegi.
Maailma tuntuim on NBA ehk Põhja-Ameerika korvpalliliiga suveliiga, mille kaudu unistuste liigasse jõuda üritatakse. Ka suveliiga eesmärk on end klubidele näidata.
Kas ka Paasoja ootab ees klubivahetus? “Klubivahetusega seoses ei tahaks midagi öelda enne, kui asjad sada protsenti kindlad pole,” jäi Euroopa ühe tegusama agentuuri You First Sports klient tagasihoidlikuks. “Ent huvi on tuntud,” lisas ta.
HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...