Connect with us

Uudised

Maret Sõmer pranglimise MMi 8.

Mai teisel nädalavahetusel peeti Ukrainas pranglimise maailmameistrivõistlused. Kärdla ühisgümnaasiumi 7. klassi õpilane Maret Sõmer saavutas kaheksanda koha.
Ta kogus viie erineva arvutamise summana 17 828 punkti, sama vanuseklassi ehk 7.–12. klassi tüdrukute arvestuses võitnud Greta Museikyte Leedust kogus
22 365 punkti.
“Võistlus ei tulnud tegelikult nii hästi välja, kui ma lootsin,” ütles Sõmer. Konkreetset punktisummat ta eesmärgiks ei seadnud, kuid soovis saada rohkem punkte, kui maakondlikul võistlusel, kus kogus 18 849 punkti.
Samas ütles ta, et väga ei kurvasta, sest reis võistluspaika võttis omajagu energiat. “Me sõitsime nii palju järjest bussiga ning pidime sinnasõidul kolmest ööst kaks liikuvas bussis magama. Pealegi see ööbimiskoht, kus me vahepeal “magada saime”, oli täiesti kohutav – sooja vett ei olnud, voodipesu oli must, remont oli pooleli. Seetõttu läks enamus meist ikkagi bussi magama,” kirjeldas neiu teekonda Tallinnast Aluštasse. Ratastel veedeti väga palju aega, sinnasõidul 62  ja tagasisõidul 57 tundi.
Tütarlaps ütles, et kuigi läbiti ka väga ilusaid kohti, nagu näiteks Kiiev, nägid nad linna ainult läbi bussiakna: “Oleks tahtnud veidi linnaga tutvuda, aga jäime niigi hiljaks, planeeritud kahe päeva asemel sõitsime kolm, kuna teed olid väga kitsad ja auklikud. Kohati oli meie liikumiskiirus ainult kolmkümmend kilomeetrit tunnis.“
Kohale jõuti laupäeva, 11. mai hommikul kell 9, kusjuures teekonda alustati kolmapäeva õhtul. Maailmameistri­võistlused algasid juba laupäeval kell 12. “Arvestades nende asjaoludega ei olnud minu tulemus sugugi halb,” ütles Sõmer.
Järgmiseks aastaks ta veel eesmärke seadnud pole, aga rahvusvahelisele võistlusele tahaks ikka pääseda. “Tänavu olin Eestis neidude vanusegrupis teine, esimese koha omanik oli kaheteistkümnenda klassi tüdruk, seega teda järgmisel aastal minu vanusegrupis pole. Nii et üks eesmärkidest on oma vanusegrupp eestlastest ära võita,” paljastas Sõmer tulevikuunistuse.
[Tänavune võitja Anneli Gill kogus 19 971 punkti ja oli MMi neljas – HT]

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.