Connect with us

Uudised

Mamma Mia osaleb Mitmekesisuse päeval

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Kolmapäeval, 17. aprillil tähistatakse üle Eesti Mitmekesisuse päeva, millega pööratakse tähelepanu iga inimese väärtusele ettevõtetes-organisatsioonides ja ühis­konnas laiemalt. Hiiumaalt osaleb päeva tähistamisel Kärdlas avatud Itaalia restoran Mamma Mia.
Restorani Itaalia päritolu omanik Michele Parucci kostitab sel päeval põnevate pakkumistega, millistega täpselt, selgub õigel päeval.
Parucci sõnul oli osalemine loomulik: “Tähistame seda toredat päeva, kuna hindame kõrgelt mitmekesisust nii meie menüüs kui ka kollektiivis ning soovime seda ka kõigi teistega jagada”.
Hiiu Lehele ütles Parucci, et kui kõik läheb nii nagu planeeritud, hakkab ta oma Keskväljakul asuvas restoranis Mamma Mia pakkuma ka aasiapärast toitu. Selleks kavatseb ta restorani palgata filipiinlasest koka. Praegu on Michelele abiks ka ema Anna, kes soojast Itaaliast poja juurde Hiiumaale kolis.
Mitmekesisuse päeva tähistamine on rahvusvaheline sündmus, millega rõhutatakse iga inimese väärtust ühiskonnas, sõltumata tema rahvuslikust taustast, usulisest kuuluvusest, identiteedist või muudest omadustest.
Sel päeval on kõigil võimalik nautida mitmekesiseid päeva- ja eripakkumisi erinevates söögikohtades üle Eesti, tutvuda erinevate rahvusköökide roogadega ja avastada uusi maitseelamusi.
Mitmekesisuse päeva korraldavad Eesti inimõiguste keskus ja ligi sada Eesti mitme­kesisuse kokkuleppega liitunud organisatsiooni, sh Swedbank, töötukassa, Omniva, Kaubamaja, sotsiaalministeerium ning mitmed teised era- ja avaliku sektori asutused.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...