Connect with us

Uudised

Mälumängud üllatusi ei pakkunud

Nädalavahetusel mängiti kahes mälumängusarjas, Kärdla mälumäng ja Maakilb, järjekordsed voorud. Üllatust ei sündinud ehk senised liidrid olid taas võidukad.
Kärdla mälumängu kolmanda mängu võitis Maalinn ehk Madli Valk, Merle Kääri, Margit Soone ja Toomas Põllu 47 punktiga. See oli neile teine võit järjest.
Teist kohta jäid 17 võistkonna konkurentsis jagama Cafe Orientale ja Hiiu Leht 42 punktiga.
Kolme vooru järel on Maalinnal selge liidripositsioon 126 punktiga. Võistkond Uued tulijad on teisel kohal 117 ja Mõigu KEK kolmandal kohal 110 punktiga.
Neljas voor mängitakse 16. jaanuaril. Ja nagu eelnevatel hooaegadel, on ka seekord neljas voor nn jokker-voor, kus iga võistkond esitab ühe oma küsimuse. “Ka sellel aastal kehtib erireegel. Ehk, kui küsiva võistkonna küsimusele ükski võistkond õigesti ei vasta, saab küsija võistkond miinus kaks punkti,” teatas mängujuht Jan Ignahhin. Eesmärk on hoiduda vastamatutest küsimustest.
Omavalitsustevahelise mälumängusarja Maakilb teise vooru võitis Pühalepa I
ehk Ester Liit, Jüri Omann, Margus Sõmer ja Hergo Tasuja 59 punktiga. Ehk täpselt sama palju kui esimeses voorus. Kahe mänguga kogutud 118 punkti annab Eesti arvestuses kuuenda positsiooni. Parimana teenis Räpina vald 135 silma.
Hiiumaal sai teise koha Pühalepa II 57 punktiga, kokku on neil 116 punkti ja sellega jagatakse kuuendat kuni kaheksandat kohta.
Tosin paremat pääses otse superfinaali, mis mängitakse märtsis Paides. Teine tosin koguneb veebruaris mängima A-finaali. Viimasena jõudis sinna Emmaste, kes teises voorus kogus
38 ja kokku 89 punkti.
Eestis seega 24. positsioonil.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.