Connect with us

Uudised

Hiiumaa vald võitis mälumängu

Laupäeval kogunes Märjamaal ja Luunjas ühtekokku 31 võistkonda, kes selgitasid omavalitsustevahelise mälumängusarja Maakilb rahvaliiga B-taseme parimad.
Hiidlastest võttis mandrisõidu ette üks võistkond – Hiiumaa valla nimeline kvartett koosseisus Taivo Rist, Tiit Kerves, Jüri Omann ja Hergo Tasuja.
Esimese poole ehk 25 küsimuse järel mahtus esikolmik n-ö kahe punkti sisse ja hiidlaste skoor oli sel hetkel 33. Samas kui mängu teine pool õnnestus suurepäraselt ning seal õnnestus 25 küsimusega koguda lausa 40 punkti.
“Küsimused soosisid täna rohkem vanemaealisi, see tähendab mind ja meie kaptenit Taivo Risti ka,” ütles Tiit Kerves. “Väga haruldane mäng selle poolest, et kõige kehvemast blokist saime viis punkti, enamasti kuus kuni kaheksa ja spordist ning viimasest väga olulisest kirjandusest-muusikast täistabamuse ehk kümme punkti,” arvutas Kerves.
Kogusumma, 73 punkti sajast võimalikust andis kindla esikoha. Teiseks tuli 69 silmaga Hiiu Blokk ning kolmas oli 68 punktiga Käsmu Kaptenid.
Rahvaliiga teine ehk A-finaal toimub 16. veebruaril Paides. Sinna pääses eelvoorude põhjal kümme võistkonda ning samuti B-finaali kümme paremat.
Varasematel aastatel on hiidlastel, kes suuresti samas koosseisus ent Pühalepa nime all mänginud, õnnestunud mitmel korral teha korralik tulemus. Näiteks 2017. ja 2014. aastal võideti A-finaal ning 2016. aastal teeniti teine koht.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...