Connect with us

Uudised

Hiiumaa vald võitis mälumängu

Laupäeval kogunes Märjamaal ja Luunjas ühtekokku 31 võistkonda, kes selgitasid omavalitsustevahelise mälumängusarja Maakilb rahvaliiga B-taseme parimad.
Hiidlastest võttis mandrisõidu ette üks võistkond – Hiiumaa valla nimeline kvartett koosseisus Taivo Rist, Tiit Kerves, Jüri Omann ja Hergo Tasuja.
Esimese poole ehk 25 küsimuse järel mahtus esikolmik n-ö kahe punkti sisse ja hiidlaste skoor oli sel hetkel 33. Samas kui mängu teine pool õnnestus suurepäraselt ning seal õnnestus 25 küsimusega koguda lausa 40 punkti.
“Küsimused soosisid täna rohkem vanemaealisi, see tähendab mind ja meie kaptenit Taivo Risti ka,” ütles Tiit Kerves. “Väga haruldane mäng selle poolest, et kõige kehvemast blokist saime viis punkti, enamasti kuus kuni kaheksa ja spordist ning viimasest väga olulisest kirjandusest-muusikast täistabamuse ehk kümme punkti,” arvutas Kerves.
Kogusumma, 73 punkti sajast võimalikust andis kindla esikoha. Teiseks tuli 69 silmaga Hiiu Blokk ning kolmas oli 68 punktiga Käsmu Kaptenid.
Rahvaliiga teine ehk A-finaal toimub 16. veebruaril Paides. Sinna pääses eelvoorude põhjal kümme võistkonda ning samuti B-finaali kümme paremat.
Varasematel aastatel on hiidlastel, kes suuresti samas koosseisus ent Pühalepa nime all mänginud, õnnestunud mitmel korral teha korralik tulemus. Näiteks 2017. ja 2014. aastal võideti A-finaal ning 2016. aastal teeniti teine koht.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...