Connect with us

Tervis

Madis Tiik asendab Marje Vanni

Ligi kuu aega, 8. veebruarist alates on Käina perearsti­keskuses patsiente vastu võtnud doktor Madis Tiik osaühingust Terviseagentuur, mille perearstid võtavad vastu mitmel pool üle Eesti.
Lisaks Hiiumaale näiteks Haapsalus, Vormsil, Valgas, Viljandis, Värskas ja Lasval.
Doktor Tiik ütles, et Käina perearsti doktor Vanni patsiente ta küll teenindab, kuid doktor Vann on endiselt nimistu pidaja ja nad töötavad koos. Tiik lisas, et vajadusel on OÜ Terviseagentuur valmis Hiiumaal perearstiabi osutama ka pikemaajaliselt.
Madis Tiik töötab perearstina 1998. aastast, varem on ta töötanud Kuressaares, Viljandi maakonnas, Valga maakonnas ja praegu liigub vastuvõttudega n-ö kolmnurgas Saaremaa-Haapsalu-Hiiumaa.
Küsimusele, kas Hiiumaal on midagi teisiti kui mujal, näiteks mandril, vastas dr Tiik nii: “Eks igal perearstil on oma käekiri ja töökorraldus, aga haigused on ikka ühe­sugused sõltumata asukohast. Inimesi õpin tundma aja jooksul, siis saan öelda, kas on midagi teisiti.”
Suurt muutust uus tohter patsientide jaoks siiski ei tähenda, sest keskuses tervitavad patsiente samad pereõed ja sisulises töös midagi ei muutu.
“Käina elanike jaoks on arstiabi kättesaadavam, kuna meeskonnas on rohkem arste, kes saavad üksteist vajadusel asendada – töökoormus jaguneb lihtsalt mitme arsti vahel,” selgitas dr Tiik, kes alustas dr. Vanniga pikemaajalist koostööd. “Praegu võtan põhiliselt vastu mina nii kohapeal kui ka kaugkonsultatsioonide teel vastavalt vajadusele.”
Vaktsineerimine Käina pere­arstikeskuses algas juba eelmisel nädalal, jätkus sel nädalal kolmapäevast reedeni ning jätkub järgmiselgi nädalal ja edaspidi. Süstitakse Moderna vaktsiini. Pereõed võtavad riskigruppide nimestike alusel patsientidega ühendust vaktsineerimisaja kokkuleppimiseks.
Doktor Tiik ütles, et võrreldes eelmise aasta sama ajaga on grippi ja ägedaid ülemiste hingamisteede haigusi õnneks väga vähe, sest koroona­meetmed – maski kandmine, käte pesemine ja haigena kodus olemine – aitavad ühtviisi kõikide piisknakkuste vastu.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...