Connect with us

Uudised

Loosiõnn naeratas triibuvineeri leiutajale

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa ettevõtluspäeval osalejate vahel loositi välja kaks auhinda: nutikas Click&Grow lillepott ja tasuta äriplaani nõustamine konsultatsioonifirmalt BDA Consulting.
Fortuunaks olid saalisistujad, kes pidid valima registreerimislehe numbrite vahel ühest 84ni. Just niipalju oli osalejaid Hiiumaa arenduskeskuse Tuuru tänavusel ettevõtluspäeval.
Nutika taimepoti võitis
Loona Põtter ja ärinõustamise Helen Teigar, kes hüüdis iseenda numbri “28”. See oli hämmastav kokkusattumine, kuna numbrid lisati registreerimislehtedele hiljem ja keegi osalejaist ei saanud teada, mis number tema nime järele kirjutati.
Päeva moderaator Harald Lepisk, kes auhinna üle andis, uuris, kas Teigaril on juba mõni äriidee. Teigar vastas, et rajab parajasti vineeritootmisettevõtet, seega ärinõustamist on just väga vaja. Tema ettevõte OÜ Triibuvineer asutati tänavu märtsis.
Mullu Tartu kunstikooli lõpetanud Teigar tegi oma lõputööks Rakvere disaineri Priit Verlini välja töötatud reguleeritava kõrgusega kõnepuldi, millel triibuvineerist esipaneel. Sellel on kujutatud Eesti rahva muuseumi uut logo, mis inspireeritud Rakvere seelikutriibustikuga kangast. Nimelt oli see esimene ese, mis 8. augustil 1904 ehk 110 aastat tagasi muuseumi kogusse võeti. Teigari pakutud kõnepuldi lahendus lähtus seega nii Eesti rahva muuseumi uuest visuaalsest identiteedist kui ka uue materjalikontseptsiooni – triibuvineeri – võimalustest.
SA Tuuru juhataja Katrin Sarapuu ütles, et huvi seekordse Hiiumaa ettevõtluspäeva vastu oli meeldivalt suur. Kiiresti sai kirja 85 osalejat ja registreerimine tuli lõpetada, sest Tuuru maja saal enamat ei mahutanuks. Kui ettekanded algasid, oli saal täis ja osa kuulajaid seisis ka avatud uste taga, et sees toimuvat kuulda.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...