Connect with us

Uudised

Looduse Omnibuss toob saarele

Maikuus väisas Hiiumaad paar tuhat ratta­retkelist, laupäeval, 8. juulil tuleb saarele Looduse Omnibuss, mis stardib Tallinnast ja toob saarega tutvuma sadakond looduse- ja ajaloohuvilist.
Looduse Omnibussi retkede korraldaja Jaan Riis ütles, et teisipäeva hilisõhtul sai teade kodulehele välja pandud ja kolmapäeva hommikuks oli 40 Hiiumaa huvilist juba kirjas. “See tähendab, et oleme tulemas kahe bussiga – kokku sada­kond inimest,” ütles Riis.
Ta oletas, et lehe ilmumise ajaks on kohad täis, kuid soovitas siiski end ootejärjekorda panna.
Registreerida saab ­meilil­ retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297 (Jaan Riis).
Matk kulgeb marsruudil Heltermaa, Suuremõisa, Kärdla, Tahkuna, Kõpu tuletorn, Ristna rand, Emmaste ja Sõru, Käina ja Kassari.
Retke juhib ajaloolane
Andres Adamson, kes räägib muuhulgas Hiiumaa ajaloost, sh saare mõisnike kuulsatest suguvõsadest – De la Gardie, Wachtmeister, Gernet, Stackelberg, Tittfer, Ungern-Sternbergid.
Riis rääkis, et Adamson on suur Hiiumaa huviline, kel Kassaris ka suvekodu. “Ta räägib väga ilusti ja tunneb Hiiumaad põhjalikult,” kinnitas Riis ja viitas, et Adamson on kirjastuse Argo üks omanikke. Just see kirjastus ilmutas hiljuti raamatu “Hiiumaa mõisad”.
Riis rääkis, et Looduse Omni­buss on saarel käinud varemgi ja tihti on neil retkedel olnud giidiks loodusemees Tiit Leito. Viimati korraldas Looduse Omnibuss Hiiumaal mullu Eesti looduskaitse seltsi kokkutuleku. Siis veetis pool tuhat looduskaitsjat saarel kolm päeva.
“Mulle endale meeldib Hiiumaal käia sügisel. Kui mandril on kõik juba raagus, siis Hiiumaal ikka veel haljendab – see saar on üks teistmoodi paradiis,” rääkis Riis ja kutsus ka hiidlasi kui vähegi võimalik Looduse Omnibussi reisidel osalema.
Sõidu eest tuleb maksta osalustasu. Lastele, kes veel koolis ei käi, on reis tasuta. Buss Hiiumaale väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinna jõuab kell 23.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...