Connect with us

Taristu

Liiklustakistusest Kärdlas eelteavet polnud

Heltermaa-Kõrgessaare maantee Kärdla linnalõigul on uuendustööd kestnud kuu aega ja nüüd on  jõutud vana katte mahafreesimiseni. Juba eelmisel nädalal olid väljas liikluse reguleerijad ja tuli oodata, millal edasi sõita saab. Avalikku teadet selle kohta, et sel teelõigul tuleb liiklusreguleerijate juures oodata, valla infokanalites aga polnud.
ASi Tariston projektijuht Marko Mets ütles, et nemad teavitasid valda teetöödest Heltermaa-Kärdla-Luidja maantee lõigul 24 km kuni 26,6 km ehk siis Kärdla linnas.
Lõigul Hiiumaa Selverist kuni Olereksi tanklani ehk siis linna piirini tehakse juba kuu aega erinevaid teetöid. Juunis lasti allpoole kanalisatsioonikaevud, mis pärast teekatte freesimist uuesti üles tõstetakse. Eile alustati freesimist linna piirist, üks sõidusuund on kinni ja liiklust reguleerivad reguleerijad.
Metsa sõnul hakatakse tuleval nädalal hakatakse asfalti panema ja seega kujuneb liiklustakistus pikema
ajaliseks. “Liiklejail tuleb vastu pidada, pärast on parem tee,” ütles projektijuht. “Sõidukijuhid, kes praamile kiirustavad, peavad aga arvestama lisaajaga.” Võimalus on ka ümbersõiduks läbi Kärdla linna.
Tarktee.ee lehel on kirjas, et ka Kärdla-Käina maantee Tubala-Tammela lõigu on seoses rekonstrueerimistöödega üks sõidusuund suletud.
Mõlema lõigul lõpetatakse teetööd tänavu 31. augustiks.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...