Connect with us

Uudised

Lastekaitse ühing pälvis tunnustuse

Lastekaitse liidu mulluse aasta parima liikme tiitli pälvis Hiiumaa lastekaitse ühing. Tunnustus tuli eelkõige projekti “Hiiumaa riskilaste ja -noorte ennetusprogramm HELP” elluviimise eest.
Käimasoleva projekti HELP käigus luuakse maakonnas spetsialistide koostöövõrgustik, kuhu kuuluvad noorsootöötajad, haridustöötajad, lastekaitsespetsialistid jt. Võrgustiku kaudu pakutakse sihtgrupi noortele toetavaid tegevusi. Projekti toetab justiitsministeerium 33 000 euroga. Partneriteks on kõik Hiiumaa omavalitsused oma asutustega: koolid, noortekeskused, lisaks Rajaleidja keskus, Hiiumaa alaealiste komisjon ning politsei- ja piirivalveamet. Eesmärgiks kasvatada noortega töötavate inimeste pädevust ja teadmisi kuriteoennetusest, vähendada sotsiaalselt tõrjutud noorte riskikäitumist.
Ühingut tunnustati ka peresid toetavate ürituste korraldamise eest, sh pälvis tähelepanu ühingu liikmete ja nende perede korraldatud ühepäevakohvik Kuhu Kadus Lapsepõlv mullusel Kärdla kohvikutepäeval. Kohvikut külastas mitu tuhat inimest ning teenitud tulu eest soetas ühing märgimasina, millega saab saab valmistada enda kujundatud märke, taskupeegleid, magneteid, pudeliavajaid. Kohvikust kirjutas ka ajakirja Märka Last mullune juuninumber.
Lisaks pakkus ühing valdades individuaalteraapia teenust, viis Käina ja Hiiu vallas ellu projekti “Kasvame koos”. Koostöös lastekaitse liidu ja advokatuuriga pakkus ühing lastega peredele mitmendat aastat tasuta juriidilise nõustamise teenust. Haigekassa toetusel viis ühing maakonnas läbi väikelaste ja noorte vigastuste ennetusprojektid “Turvaliselt liikluses” ja “Turvaliselt siia sinna”, samuti korraldas suveüritustel nagu Hiiu Folk, Lestafest jt peredele töötubasid.
Tunnustamiseks esitas ühingu Hiiu maavalitsus, kuna tänu Hiiumaa lastekaitse ühingule on välja arendatud uusi kvaliteetseid teenuseid, ühing on siinsete laste ja perede eestseisjaks ning arvestatav koostööpartner omavalitsustele, politsei- ja piirivalveametile, SA-le Tuuru, sotsiaalkindlustusameti ohvriabiüksusele jt. Ühtlasi seisab ühing hea selle eest, et kogukonnas oleksid kättesaadavad olulised teenused perede nõustamiseks ja toetamiseks.
Lisaks on ühing nõustanud teisi mittetulundusühinguid, näiteks Kuusalu lastekaitse seltsi ja aidanud kaasa lastekaitse ühingu loomisele Läänemaal.
Ühingusse kuulub 26 liiget.
MTÜ Hiiumaa Lastekaitse Ühing

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...