Connect with us

Uudised

Kuidas mobiiltelefoni turvaliselt kasutada: 10 nõuannet koolilapsele ja vanemale

Viis nõuannet lapsevanemale:
1. Mobiilidele on liikvel palju pahavara. Samuti on lapsel on võimalik laadida alla tasulisi mänge ja teenuseid, mis võivad kajastuda järgmise kuu arvel. Soovitan jälgida, mida laps telefoniga alla laeb ja kaaluda lastele mõeldud piirangutega kasutajakonto loomist.
2. Selleks, et vanem saaks lapse kasutatavaid teenuseid paremini kontrollida, on mõistlik valida lapse vajadustele sobiv teenuspakett ja arutada läbi kõik teenuse juurdeostu võimalused.
3. Aeg-ajalt vaadake koos lapsega, mis telefonis toimub. Kas seal on üleliigseid rakendusi ning kuidas telefon toimib. Nutitelefon on väike arvuti, mis vajab aeg-ajalt tarkvarauuendusi ning taaskäivitamist.
4. Lastel juhtub telefonidega keskmisest rohkem õnnetusi, mille kaitseks soovitan tellida telefonikindlustuse. Kui midagi juhtub, siis saab telefoni jälle lihtsalt korda.
5. Telefonile tasub kindlasti lisada ekraanikile ja/või kaitseümbris.
Viis nõuannet lapsele:
1. Ära tõmba telefoni liiga palju mänge ja vidinaid, kuna nii muutub seade aeglaseks ja ka aku tühjeneb kiiresti. Kustuta aeg-ajalt üleliigsed asjad.
2. Ole ettevaatlik asjade allalaadimisel ja küsi vanemalt luba, sest mõned mängud või lisad võivad olla tasulised ja küllalt kallid.
3. Kui õues sajab, pane telefon kotti. Kui vihm või lumi telefoni satub, võib see seadme rikkuda ja seda ei saa enam kasutada.
4. Isegi kui telefonimudel on veekindel, ei tasu seda liigselt uputada. Kui mõni ümbriseklapp on lahti ununenud, siis pääseb vesi ikka telefoni.
5. Ära luba võõrastel inimestel oma telefoni kasutada. Neil võivad olla halvad kavatsused ja sa võid oma telefonist ilma jääda.

Sirli Seliov
Tele2 Eesti AS
klienditeenindusdirektor

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...