Connect with us

Uudised

Korduvad küsimused Mobiil-ID kohta

repro
Seoses eelmisel nädalal avastatud IDkaardi turvariskiga, soovitatakse lisaks IDkaardile hankida endale ka mobiil-ID.
Lisaks sellele, et mobiil-ID on turvaline, on see ka mugav, sest kasutajal pole vaja kaasas kanda
IDkaarti ega IDkaardi lugejat või installida arvutisse spetsiaalset tarkvara, piisab üksnes mobiiltelefonist.
Mobiil-ID töötab nii mobiil­telefonis, tahvelarvutis kui ka arvutis ja selle kasutamiseks sobivad nii puutetundlikud nutitelefonid kui ka nuppudega telefonid.
Teenuse kasutamiseks tuleb kasutajal minna oma mobiilioperaatori esindusse, kust saab uue SIMkaardi ning sõlmida Mobiil-ID lepingu. Mobiil-IDga saab liituda nii Telia, Elisa kui Tele2 esindustes. Esindusse minnes tuleb kaasa võtta IDkaart või pass.
Kasutaja mobiiltelefoninumber jääb samaks ja tellitud teenused samuti.
Mobiil-ID lepinguid saab vormistada alates 15. eluaastast ning ühele isikule saab teha ainult ühe Mobiil-ID. Kui kasutaja telefoninumber kuulub tema tööandjale ja Mobiil-ID eest hakkab tasuma tööandja, tuleb Mobiil-ID saamiseks esindusse minnes kaasa võtta tööandjalt digiallkirjastatud või paberil volitus. Kui Mobiil-ID eest hakkab tasuma inimene ise, pole tööandja volitust vaja, isegi kui number kuulub tööandjale.
Enne kasutamist tuleb Mobiil-ID aktiveerida. Seda aitavad teha klienditeenindajad esinduses või saab seda teha ise politsei- ja piirivalveameti kodulehel IDkaarti kasutades. Teenuse aktiveerimiseks on vaja kehtivat IDkaarti ning teada PINkoode.
Mobiil-ID teenuse kuutasu on 1 euro ja see lisatakse igakuisele mobiiliarvele. Kui muude mobiiliteenuste eest tasub tööandja, saab inimene arve ainult Mobiil-ID kuu­tasu eest.
Mobiil-IDga saab siseneda e-keskkondadesse ja anda ka digiallkirja. Kasutamiseks tuleks valida Mobiil-ID ja sisestada küsitud info. Pärast seda kuvatakse kontrollkood ja saadetakse sama kontrollkoodiga sõnum telefonile. Sisselogimiseks tuleb sisestada PIN1 ja digiallkirjastamiseks PIN2.
Kadri Tonka
MKMi nõunik

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...