Connect with us

Uudised

Korvpalliturniiri Kärdla Cup 2020 võitja selgus lisaajal

Mati Kiiver
Nädalavahetusel 21. korda toimunud talvine korvpalli­turniir Kärdla Cup sai seekord väärilise lõpplahenduse, kui karikavõitja selgus alles lisaajal, n-ö äkksurmaga.
Põhi- ehk M35 turniiri finaali purjetasid Kontsertlavad ja Nord Auto, nende otsustava kohtumise seis jäi viiki, misjärel mängiti lisaaeg põhimõttel esimene korv võidab. Tulemusega 29:28 tõstsid karika pea kohale Kontsertlavad ehk Kristo Jürisalu, Olari Murumaa, Sven-Martin Murumaa, Urmas Puusepp, Andre Ojasild, Edvard Trumm, Rait Ermann, Henry Vaindla, Ragnar Kõiv ja Rivo Tolli.
Huvitav fakt on, et mõlemad meeskonnad alustasid C-alagrupist. Seal jäi omakorda 27:26 peale poolenisti Hiiumaa sats Nord Auto, kuhu kuulusid Oliver Tuus, Sander Kuusk, Raido Kuusk, Andres Kuuse, Kristjan Kuuse, Risto Merimaa, Jürgen Puuri, Priidu Koppel, Tanel Küttis ja Veiko Funk.
Neljanda koha teenis võistkond Hiiumaa, mis turniiri alustas tiitlikaitsjana. Hiidlasi käis platsil veelgi. Puhtalt saare meestest koosnevad satsid olid aga BC Valgu ning Vahet Pole, kes pühapäeva hommikul esimeses mängus selgitasid väikese karika võitja. Kärdla Cup´i süsteem näeb ette, et tiimid, mis kõige kõrgemate kohtade eest mängima ei jõua, selgitavad omavahel parima nn väikese karika arvestuses.
Seekord viis karika koju meeskond Valgu koosseisus Jarek Elmi, Stin Stranberg, Luis Stranberg, Tõnis Saar­nak, Hergo Tasuja, Rainer Kiibus ja Janno Johanson.
Luunja lahkus ühegi kaotuseta
Naiste turniiri saatuse otsustas samuti üks tabamus. Viis naiskonda mängisid omavahel kõik kõigiga läbi. Kaotuseta lahkus platsilt Luunja, milles mängisid Laina Mesila-Kaarmann, Tiina Terasmaa, Doris Park, Andrea Martha Teesaar, Ingrid Mesila, Triin Teppo ja Maarja Kalma.
Teise koha teeninud Aude naiskonna vastu võideti kohtumine seisuga 33:32, kolmanda koha teenis naiskond Spirit.
Kuldkroon jäi peale
Kui M35 arvestuses pallis üheksa võistkonda, siis mehed 45+ klassis oli võistlustules sarnaselt naistega viis tiimi. Mängiti samuti turniiri­süsteemis ent kaotuseta ei pääsenud ükski võistkond. Karikaga lahkus saarelt Kuldkroon, kuhu kuulusid Anti Kalle, Indrek Koort, Ivar Siimar, Sulo Schipai, Härmo Värk, Ain Lausmaa, Marno Roose, Leho Nõlvak, Priit Lill, Vahur Kraft, Jaak Laane­mets, Andrus Kontaveit, Heiki Tauts ja Ain Süld.
Sarnaselt võitjale kogus kolm võitu ja ühe kaotuse Parim Enne, mida veab hiidlane Margus Kastein. Otsustavaks sai omavahelise mängu tulemus, mille võitis 37:17 Kuldkroon.
Kolmanda koha teenis Viimsi KK, mis võrdsete kohapunktide juures alistas omavahelises kohtumises 39:37 Võru meeskonna.
Spordipidu toob sadu külalisi
Korvpalliturniir Kärdla Cup toob igal aastal jaanuarikuu lõpus saarele mitusada mängijat ja nende saatjat. Nädala­vahetuse vältava spordipeo lahutamatuks osaks on lisaks pallimängule laupäevaõhtune bankett koos mälumänguga. Samas tuleb pühapäeva varahommikul taas mänguvormis olla.
Turniiri korraldatakse 2000. aastast. Peakorraldaja Mati Kiiveri algne mõte oli pakkuda mänguvõimalust Hiiumaa korvpalluritele, nüüdseks aga on Eesti korvpalliliidu kalendris jaanuari viimane nädalavahetus just Kärdla Cup´i päralt.
Huvitava faktina saab välja tuua, et kaks võistkonda on osalenud igal aastal, 21 korda järjest. Naistest Võtaks Ära ja meestest BC Luusers.
Peasekretärina hoiab turniiril ohje Kati Barinov. Selle­aastase turniiri puhul tõi Kiiver aga ekstra esile Kristjan Hinno panust: “Noor mees on aasta aastalt arenenud ja valmis võistluste korraldamise juures üha suuremat vastutust võtma.”

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...